Ile pieniędzy potrzebujesz, aby jeździć Porsche? Mniej niż myślisz!

Lamborghini, porsche, ferrari… Te samochody kojarzą nam się z luksusem, szybkością i prestiżem, ale też ogromnymi pieniędzmi, które trzeba za nie zapłacić. Czy jednak faktycznie tak jest? Dziś przyjrzymy się, ile kosztuje porsche, a także jaką kwotę trzeba zapłacić za jego wynajem. Uwaga – może się okazać, że jest to zdecydowanie mniej, niż myślisz!

Żółte Porsche 911 jedzie po drodze. Dookoła lasy. Za drzewami zachodzi słońce.

Ile kosztuje porsche?

Ceny auta mogą się znacząco różnić w zależności od modelu, roku produkcji, wyposażenia i stanu. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje porsche, przede wszystkim trzeba rozgraniczyć, czy mówimy o modelu prosto z salonu czy jednak samochodzie używanym. Ten pierwszy ma te zalety, że pozwala dostosować kolor czy szczegółowe wyposażenie auta do osobistych preferencji osoby kupującej. Drugi – co tu dużo mówić – może być przede wszystkim znacznie tańszy niż nowe auto. Dokładniejszą odpowiedź na pytanie,  ile kosztuje porsche, znajdziesz poniżej.

Ceny nowego porsche (na 2024 rok) prezentują się następująco:

Ile kosztuje Porsche Macan?ceny, w zależności od modelu, zaczynają się
od ok. 298 tys. zł – 526 tys. zł
Ile kosztuje Porsche Cayenne?ceny, w zależności od modelu, zaczynają się
od ok. 447 tys. zł – 1 020 000 zł
Ile kosztuje Porsche Taycan?ceny, w zależności od modelu, zaczynają się
od ok. 489 tys. zł – 1 110 000 zł 
Ile kosztuje Porsche Panamera?ceny, w zależności od modelu, zaczynają się
od ok. 499 tys. zł – 932 tys. zł
Ile kosztuje Porsche 911?ceny, w zależności od modelu, zaczynają się
od ok. 600 tys. zł – 1 630 000 zł

Na szczęście nie trzeba dysponować takimi pieniędzmi, aby wejść w posiadanie porsche. Na rynku dostępnych jest wiele używanych modeli, wciąż w świetnym stanie, które pozwolą cieszyć Ci się szybką i komfortową jazdą. A ile kosztuje porsche używane? W tym przypadku warto zaznaczyć, że ceny potrafią zmieniać się dynamicznie, w zależności m.in. od liczby modeli dostępnych na rynku. W momencie pisania tego tekstu można było znaleźć Porsche Macan SUV z 2018 roku za niespełna 70 tys. złotych. Za Porsche Macan z 2021 roku należało już natomiast zapłacić ok. 139 tys. złotych. Ile kosztuje Porsche 911, czyli jeden z najpopularniejszych modeli tego auta? Jedna z tańszych ofert na rynku dotyczy Porsche 911 997 z 2005 roku – ok. 129 tys. złotych. Z kolei cena Porsche Cayenne waha się od ok. 30 tys. do nawet miliona złotych. Jak więc widzisz, kwoty potrafią być naprawdę różne. Jeśli zależy Ci na używanym modelu, koniecznie trzymaj rękę na pulsie – nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się dobra oferta! 

Czarne Porsche Cayenne stoi na brukowanej ulicy. Pada deszcz. Dookoła bloki, a po obu stronach ulicy rosną drzewa.

Ile kosztuje najtańsze Porsche?

Wiele osób zastanawia się również, ile kosztuje najtańsze porsche. Obecnie model, za który trzeba zapłacić najmniej, to Porsche Boxster. W 2024 roku cena za nowy model zaczyna się „już” od 297 tys. złotych. Jak wygląda sprawa z używanymi samochodami? Starsze generacje tego auta często kosztują mniej niż 100 tys. złotych. Jedna z ofert na Porsche Boxster, konkretnie 986 z 2001 roku, dotyczyła kwoty nieco ponad 40 tys. złotych. Można jednak znaleźć i droższe, lepsze modele, jak na przykład Porsche Boxster Cabrio – tutaj kwota wynosi blisko 370 tys. złotych.

Skoro już wiadomo, ile kosztuje Porsche Boxster, warto sobie zadać pytanie, czy w ogóle warto je kupować? Zdaniem wielu osób – jak najbardziej. Mimo że to najtańszy model, wciąż potrafi zaimponować swoimi osiągami a także przykuwającym wzrok designem. Doskonały balans i prowadzenie, wysoka jakość wykonania, sportowy charakter – to również zalety tego auta. Jednocześnie jest stosunkowo przystępnym cenowo wejściem do świata Porsche.  Połączenie prestiżu marki z czystą przyjemnością z jazdy sprawia, że jest to zdecydowanie atrakcyjna opcja dla entuzjastów samochodów sportowych.

Ile kosztuje wynajęcie Porsche?

Nie musisz od razu kupować porsche, by cieszyć się możliwością jazdy nim. To spory wydatek, a takich warto być pewnym, dlatego świetną opcją może być najpierw wypożyczenie samochodu. W naszej kategorii Super Auta znajdziesz kilka różnych modeli porsche i każdy z nich przetestujesz na profesjonalnym torze wyścigowym lub na ulicy. A ile kosztuje wypożyczenie porsche? Całodzienna Jazda Porsche 911 Turbo S po Warszawie – 2599,99 zł. To świetna opcja, bo dzięki niej zyskasz okazję, by przetestować auto w warunkach miejskich, i przekonać się, czy faktycznie odpowiada Twoim potrzebom. Do setki rozpędza się w zaledwie 2,7 sek., a jego maksymalna prędkość wynosi 330 km/h. Jazda nim zdecydowanie dostarczy Ci więc sporo emocji. 

Jeśli chodzi o to, ile kosztuje Porsche 911 Carrera 4, to w tym przypadku za 2 okrążenia po pętli zapłacisz 799 złotych. W pełni poczujesz prędkość, jaką jest w stanie rozwinąć to auto, i zobaczysz, jak radzi sobie na ostrych zakrętach. Z przeżycia skorzystasz w kilku różnych miastach na terenie całej Polski, więc spokojnie znajdziesz odpowiednią lokalizację. Inna świetna propozycja to Jazda Porsche 718 Cayman. Tutaj również odbywa się ona po profesjonalnym torze wyścigowym, a jedno okrążenie to koszt 369 złotych. Dzięki temu, że auto jest stosunkowo lekkie, świetnie radzi sobie na ostrych zakrętach i tym samym dostarcza sporo dobrej zabawy. W obu przypadkach możesz też liczyć na pomoc doświadczonego instruktora, który chętnie podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas jazdy, i jak wycisnąć z tych samochodów jeszcze więcej.

Przekonaj się z nami, ile kosztuje porsche, i że może być to znacznie mniej niż myślisz!

Scroll to Top