Gokarty – nie tylko dla dzieci

Tysiące polskich kibiców zasiada na trybunach toru Formuły 1. Kolejne miliony przed telewizorami. Jeszcze kilka lat temu tak wyglądała każda niedziela, gdy Robert Kubica stawał w szranki rywalizacji o Grand Prix. Nie każdy wie, że nasz mistrz kierownicy swoją karierę rozpoczynał na niepozornym… torze kartingowym!


Oczywiście od przesiadki z gokarta do bolidu Formuły 1 droga jest bardzo daleka. Te niewielkie pojazdy są jednak pierwszym egzaminem umiejętności rajdowych oraz testem dla ewentualnych przyszłych mistrzów. Dla wielbicieli wszelkich zmagań na profesjonalnych torach są przede wszystkim szansą, by samemu pobawić się w wyścigi!

img_2297 Gokartami mogą jeździć osoby niepełnoletnie (oczywiście za potwierdzoną zgodą opiekuna) i istnieje mylne przekonanie, że są przeznaczone w szczególności właśnie dla dzieci. Tory kartingowe są bardzo często odwiedzane także przez osoby dorosłe, pragnące poczuć nutkę rywalizacji i sprawdzić swoje możliwości. Panowie walczący o swoje męskie ego podczas wieczorów kawalerskich. Panie wyzywające na pojedynek swoich kolegów z pracy podczas imprez integracyjnych lub po prostu grupy przyjaciół, które szukają nowych wyzwań i pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

img_2759

Gokarty to pojazdy, które ważą od 100 do 150 kilogramów. Posiadają silniki o mocy od 60 do 120 cm co pozwala rozwinąć im prędkość nawet 50 km/h! Specjalnie przygotowane tory liczą około kilkuset metrów, a trasy obłożone są oponami, które amortyzują ewentualne kolizje. Przed zabawą przechodzimy zresztą krótki instruktaż na temat bezpieczeństwa i zasad użytkowania gokarta. Obsługa zapewnia nam również kask i opcjonalnie rękawice, które pozwolą nam lepiej panować nad kierownicą.

img_2756

Na tor możemy wybrać się w pojedynkę, w kilka osób lub w dużej, nawet kilkunastoosobowej grupie znajomych. Można wybrać opcję przejechania jednego czy dwóch okrążeń lub wynająć cały tor np. na 30 minut. Tory kartingowe oferują szeroką gamę rozwiązań, tak by zadowolić każdego klienta. Jeśli czujesz zew rajdowca i chcesz sprawdzić swoje umiejętności zapraszamy na gokarty! Rozrywkę dedykowaną dla osób w każdym wieku!