FlySpot – Przygoda z Lataniem!

Niektóre osoby zdołały już doświadczyć na własnej skórze jaką przyjemność można uzyskać podczas lotu aerotunelem dynamicznym. Ten nowoczesny wynalazek pozwala nam na spełnienie naszego odwiecznego marzenia jakim jest swobodne latanie. I to w dodatku z gwarancją, że absolutnie nic nam się nie stanie!
Autor_MichaИ_Braszczyфski (12)

Całe przedsięwzięcie zorganizowała grupa miłośników sportów lotniczych. Są oni pilotami należącymi do Aeroklubu Częstochowskiego, a więc niemal całe ich życie kręci się wokół lotnictwa. Swoje zainteresowania chcą promować wśród ludzi, nawet tych, którzy nic o tym nie wiedzą. Jako profesjonaliści zadbali o każdy szczegół od specjalnie zaprojektowanego budynku robiącego wrażenie już z zewnątrz, przez sprzęt, dzięki któremu każdy uczestnik może czuć się bezpiecznie po wykwalifikowanych instruktorów, którym uśmiech nigdy nie schodzi z twarzy. Dzięki ich niesamowitej współpracy, udało się w 2014 roku otworzyć ten wyjątkowy punkt tuż pod Warszawą.

Sam aerotunel można zakwalifikować do najlepszych i najpotężniejszych na skalę światową. Jest to pionowy tunel o średnicy 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza w którym wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o prędkości do 310 km/h. Rozwiązania technologiczne zastosowane w nim zostały opracowane w centrum kosmicznym Politechniki Berlińskiej.
Autor_Wojciech_Krynski (24)

A co z bezpieczeństwem? W końcu sporty lotnicze nie kojarzą się raczej z najbezpieczniejszymi, a i w internecie można się natknąć na materiały filmowe, na których śmiałki wnoszą się pod sam sufit robiąc przy tym przeróżne akrobacje. Spokojnie! Tunel można dostosować do początkujących. Przede wszystkim otrzymujemy bezpieczny sprzęt, czyli kask oraz kombinezon. Prędkość strumienia reguluje się stosownie do umiejętności, więc w tym przypadku możemy być pewni, że nie wylecimy w kosmos stawiając pierwsze kroki. Na koniec otrzymujemy również opiekę wykwalifikowanego instruktora, który przez cały czas będzie nas asekurować w aerotunelu, a może nawet z jego pomocą uda nam się wzbić trochę wyżej. Nie można również zapominać o niezbędnym szkoleniu przed lotem. Oprócz podstawowych instrukcji ustala się również kilka prostych gestów, które umożliwią nam porozumiewanie się w tunelu. W środku jest dość głośno.
Autor_MichaИ_Braszczyфski (10)

W internecie można się natknąć na filmik, na którym swoją odwagę podczas latania pokazuje trzyletnia dziewczynka – Julka. Jeśli nadal ktoś myśli, że może to być niebezpieczne to jest w wielkim błędzie! Swoich sił spróbowali również piłkarze z naszej reprezentacji. Lot był dla nich alternatywnym treningiem ale również świetną zabawą! Można było zauważyć uśmiech na twarzach gdy wychodzili z tunelu. Sam Robert Lewandowski stwierdził, że chętnie wybierze się na lot jeszcze raz.
Auto_MichaИ_Braszczynski (4)

Lot w aerotunelu może być nie tylko świetną zabawą dla Ciebie ale również doskonałym pomysłem na prezent dla Twoich bliskich. Możesz być pewny, że takiego upominku obdarowany nie zapomni przez długi czas!