Dzień Singla – atrakcyjne pomysły na ten dzień!

Dzień Singla został zapoczątkowany w 2005 roku przez Trevora Mcwanda. Jest okazją dla wszystkich singli, aby pokazać swoją niezależność oraz udowodnić, że życie w pojedynkę wcale nie jest gorsze. Poznaj nasze pomysły na spędzenie tego dnia i świetną zabawę! 

Mężczyzna na rowerze, pijący kawę.

15 lutego nie jest datą przypadkową, wszak to kolejny dzień po Walentynkach! Następna data, po Święcie Zakochanych, jest doskonałą okazją dla wszystkich singli na realizowanie marzeń i przeżycie wspaniałego dnia, dostarczającego emocji i wrażeń. Pomysłów na prezenty i atrakcje jest całe mnóstwo! Poznaj te, które uznaliśmy za najciekawsze i najbardziej inspirujące!

Dzień Singla w Polsce

Dzień Singla jest obchodzony 15 lutego. W Polsce to święto dopiero zyskuje popularność. Jednak coraz częściej single decydują się na wypady do restauracji czy spotkania w grupie przyjaciół. Jest to na pewno bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które jeszcze nie znalazły swojej drugiej połówki bądź dobrze im w życiu singlowym. Wypad z przyjaciółmi na Degustację Wina w Ciemności lub na Warsztaty Ceramiki będzie ciekawym urozmaiceniem dnia!

Dzień Singla na świecie

Amerykańscy single polubili wycieczki do Brazylii, w której nie obchodzi się Walentynek, a w lutym w najlepsze trwa karnawał! Jest to dla nich świetny sposób na zabawę i rozrywkę, której w Brazylii przecież nie brakuje.
W Polsce Święto Niepodległości, zaś w Chinach Dzień Singla! Data nie jest przypadkowa, bowiem zawiera 4 jedynki, co ma stanowić symbol tamtejszych singli. Na pomysł wpadło czterech studentów, którzy zapoczątkowali taki dzień na uczelni w roku 1993. Chiński Dzień Singla szybko zyskał uznanie tamtejszej ludności i jest hucznie świętowany!

Pomysły na uczczenie Dnia Singla

Przyjęło się, iż “kwiatowymi” symbolami tego dnia są chryzantemy i irysy. Jednak ludzie żyjący w pojedynkę coraz chętniej otwierają się na swoje pragnienia i pasje. Rośnie popularność obdarowywania się „szalonymi” przeżyciami takimi jak Skok ze Spadochronem czy Walk In The Sky! Często w tym dniu kobiety i mężczyźni chcą spełniać swoje odwieczne marzenia i zdecydować się na “szalony krok”! W myśl hasła, że żyje się tylko raz!

Kolejną, rosnącą na naszych oczach, tradycją stają się wspólne wyjścia do restauracji. Kolacja w Ciemności czy Degustacja Polskich Smaków to nie tylko domena par, ale także grup przyjaciół lub znajomych! Kobiety często decydują się na Wypad do SPA, zaś mężczyźni chętnie korzystają z Degustacji Whisky.

Sport jest także doskonałym wyborem na wspólne spędzenie czasu dla wszystkich singli. Wspólny wypad na Ściankę Wspinaczkową czy do Parku Trampolin to wspaniała okazja, by wspólnie wybawić się za wszystkie czasy. Z kolei Rzucanie Siekierami czy Strzelnica to dobry pomysł, który pozwoli rozładować emocje! Wszystko zależy od Waszych zainteresowań!