Black Friday, czyli szaleństwo wyprzedaży

Nie martw się, jeśli jesień za oknem przestała ci się podobać i zaczęła wprawiać w melancholię. Ludzkość już dawno znalazła na to lekarstwo. A nawet kilka. My mamy dla ciebie jedno z nich – zakupy! Nie znamy człowieka, którego nie podniosłyby na duchu. Jeśli i ty go nie znasz, nie zastanawiaj się dłużej i skorzystaj z nadchodzącej okazji. Już 23 listopada za sprawą Black Friday rusza machina przedświątecznych zakupów!

O czym mowa? Nie, nie chodzi o wzmożony okres pracy fabryki świętego Mikołaja. Choć i on z pewnością szykuje się na tę okoliczność. Czarny Piątek to w Polsce stosunkowo nowa tradycja, ale z każdym rokiem przyciąga do sklepów i galerii handlowych coraz większe tłumy Polaków. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji o nim usłyszeć, zastanawiasz się pewnie czym właściwie jest ten dzień i skąd przywędrował nad Wisłę. I dlaczego właściwie określany jest mianem czarnego?

Gorączka zakupów

Black Friday przypada na ostatni piątek listopada, w dzień następujący po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Oprócz Stanów Zjednoczonych jest popularny również w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, a w ostatnich latach podbija Europę. To dzień największych wyprzedaży w ciągu roku i mimo że nie jest oficjalnym świętem państwowym wielu pracowników dostaje wówczas wolne. Oczywiście z wyjątkiem sprzedawców. Dla nich to okres intensywnej pracy. Tego dnia sklepy czynne są zwykle dłużej, czasem nawet przez całą dobę. To także oficjalne otwarcie sezonu świątecznych zakupów, wiążące się z mnóstwem promocji i rabatów. Nic więc dziwnego, że kolejki przed drzwiami galerii handlowych i sklepów ustawiają się na długo przed ich otwarciem.

Dlaczego Czarny Piątek?

Ta skądinąd chwytliwa nazwa nie jest wbrew pozorom zabiegiem marketingowym. Pochodzi jeszcze z lat 60., kiedy to sprzedawcy prowadzili rachunki swoich sklepów ręcznie, oznaczając przy tym zyski i straty za pomocą czerwonego, i czarnego tuszu. Okres przed świętami, wiążący się ze wzrostem sprzedaży był więc naturalnie oznaczany kolorem czarnym.,

Black Friday z Wyjątkowym Prezentem

Machina Wyjątkowego Prezentu jest już naoliwiona i gotowa do wzmożonej pracy, byś mógł w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia ofiarować swoim bliskim wyjątkowe upominki. Z okazji Black Friday także coś dla ciebie przygotowaliśmy! Podaruj swoim bliskim wyjątkowe doznania w zupełnej ciemności! Zajrzyj do naszego sklepu 23 listopada i wybierz Kolację w ciemności lub Degustację Wina bądź Piwa w Ciemności, a otrzymasz od nas rabat!