Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że 1 czerwca to nie jedyna okazja, w czasie której prezentowy apetyt dzieci rośnie. Wystarczy przywołać Mikołajki, Boże Narodzenie czy urodziny. Nie oznacza to jednak wcale, że Dzień Dziecka można zlekceważyć. Przekonał się o tym chyba każdy, kto nie dołożył dostatecznych starań podczas wyboru prezentu lub atrakcji w przeszłości i musiał znosić dziecięce nastroje. Istnieją jednak proste i skuteczne sposoby na uniknięcie podobnych problemów bez nadwyrężania domowego budżetu.

Dzieci cechuje niespożyta energia i entuzjazm dla nowych rzeczy. Jednak nawet cenne (i zdecydowanie nietanie) zabawki i gadżety w końcu lądują w kącie. Fakt ten skrupulatnie wykorzystują twórcy reklam, oferując nowy design i funkcje oraz… wprost proporcjonalną cenę. Nie powinniśmy zresztą dziwić się dzieciom. Podobne pułapki działają nierzadko na nas samych. Istnieją jednak proste i skuteczne sposoby na stosowane wobec dzieci zabiegi marketingowe. Zamiast spełniać kolejną ich zachciankę wystarczy podarować im coś, co wywoła pozytywne emocje i w przeciwieństwie do ulotnych przedmiotów na zawsze pozostanie w dziecięcej pamięci. Zastanawiasz się co spełnia te kryteria? Przeżycia!

Nie musisz rzecz jasna od razu zabierać małego odkrywcy w pełną przygód podróż do innego kraju. Możesz skorzystać z opcji dostępnych na terenie Polski. Wiele z nich z pewnością spodoba się także Tobie. Wspólny wypad i dzielenie pełnych emocji momentów to doskonały sposób na spędzanie czasu, które pozytywnie wpłynie na Wasze relacje. Poniżej znajdziesz kilka propozycji przeżyć, którymi możecie cieszyć się wspólnie oraz takich, w których możesz towarzyszyć swojemu dziecku.

Wybierając prezent warto zastanowić się również nad płynącymi z niego korzyściami. Czy przyczyni się do rozwoju dziecka? Zachęci je do aktywności fizycznej? Będzie stanowił inspirację do odkrywania świata i zdobywania wiedzy? A może po prostu dostarczy rozrywki, która poprawi nastrój zarówno jemu, jak i Tobie?

Jeśli zależy Ci na właściwym rozwoju fizycznym dziecka, warto już teraz uświadomić je w kwestii zalet aktywności. Często, kiedy czas beztroskich zabaw ma ono już za sobą, naturalna żywiołowość przygasa. To dobry moment, by pokazać mu nowe, ciekawe sposoby na aktywny wypoczynek. Park trampolin to taka właśnie opcja. Po krótkiej rozgrzewce, mającej na celu przeciwdziałanie kontuzjom, czeka Was intensywny trening, którego efekty poczujecie zapewne dopiero po skończonej zabawie. Alternatywą dla zwolenników ruchu na świeżym powietrzu jest w tym wypadku park linowy. Pokonanie przeznaczonej dla dzieci trasy wspinaczkowej to nie tylko trening kondycyjny, ale także lekcja radzenia sobie z przeszkodami oraz przezwyciężania własnych lęków.

Kolejne propozycje ucieszą w szczególności małych fanów motoryzacji i militariów, choć stanowią również świetną rozrywkę dla dzieci nie wykazujących na co dzień podobnych zainteresowań. Na torze gokartowym mali następcy Roberta Kubicy mają szansę sprawdzić swoje predyspozycje oraz poczuć emocje towarzyszące sportowej rywalizacji. Przejazdy pojazdami wojskowymi mogą z kolei stanowić okazję do przeprowadzenia małej lekcji historii, która z pewnością zapadnie mu w pamięć bardziej niż te, w jakich bierze udział w szkole.

Współczesna technika bywa niezwykle pomocna i raczej nie sposób już wyobrazić sobie bez niej życia. Jeśli jednak niepokoi Cię ilość czasu, jaki Twoje dziecko poświęca grom komputerowym, podaruj mu w prezencie przygodę w wirtualnej rzeczywistości. To prosty sposób na odciągnięcie go od ekranu komputera czy tabletu, jak również przekucia jego fascynacji grami w przyszłościowy zawód, na przykład projektanta gier czy grafika komputerowego.

To zaledwie kilka pomysłów na inwestycję w fizyczny i emocjonalny rozwój Twojego dziecka, a przy tym podarowania mu okazji do doskonałej zabawy. Wspomnienia, które w ten sposób zbuduje pozostaną z nim do końca życia. Zadbaj o to, by były jak najlepsze. Zdecyduj się na jedną z powyższych propozycji lub samodzielnie dokonaj wyboru atrakcji na stronie Wyjątkowego Prezentu. Jeśli nie jesteś pewien, która z opcji będzie najwłaściwsza dla Twojego dziecka, skorzystaj z pomocy naszych doradców telefonicznie lub w jednym z blisko 50 punktów sprzedaży w całym kraju.