Wyjątkowi Ludzie – Wyjątkowa Pasja – Michał i Linas

Kolejną osobą, która uwielbia nietypowe przygody jest Michał, nasz dyrektor do spraw sprzedaży i rozwoju. Jedną z jego pasji są góry. Inną motocykle. Jak połączyć to w spójną całość? Z pomocą przyszedł mu Linas – pomysłodawca Wyjątkowych Prezentów. Co szykują nasi śmiałkowie?

 

Jak kraść to miliony, jak wspinać się to na Himalaje. Chłopaki w ciągu 4 dni chcą pokonać 550 kilometrów dosyć nietypową trasą. Mowa o „autostradzie” Leh-Manali – najwyżej położonej „drodze” na świecie. Jej najwyższy punkt to przełęcz Tanglang La mająca aż 5328 metrów nad poziomem morza. Dla porównania, najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc ma „jedynie” 4 809 metrów.

manali-leh-map

Tak trasa wygląda na mapie. Żeby jednak w pełni uświadomić sobie skalę wyzwania, jakim jest pokonanie tej trasy motorem, wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia.

kishtwar-kailash-road1

Delhi-Manali-Leh-2

Warto dodać, że motory, którymi będą poruszać się Michał i Linas mają jedynie 28 koni mechanicznych – przy takich stromiznach lepiej nie szarżować z prędkością! Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy, obszerna relacja już niedługo.