Coś dla spacerowiczów i nie tylko – Walk in The Sky

Podniebny spacer, ekstremalne zejście czy przechadzka po fasadzie budynku, różnie określany, ale z całą pewnością przez wszystkich, którzy mieli okazję się z tym zmierzyć uważany za jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć – Walk in The Sky jest już dostępny w naszej ofercie! Czym tak naprawdę jest Walk in The Sky? Jakie wrażenia wywiera na uczestnikach atrakcji? Co o tym sądzą warszawskie media? Dowiecie się poniżej 😉

wp-wits2017

We wtorek 8-go sierpnia miały miejsce pierwsze premierowe zejścia po elewacji budynku, na które zaprosiliśmy warszawskich miłośników adrenaliny, blogerów i dziennikarzy prasowych i telewizyjnych. Event odbył się w miejscu atrakcji, czyli dosłownie na, jak i przy, warszawskim wieżowcu Kolmex przy ul. Grzybowskiej 80/82.
Pokaz premierowy otworzyła Akro Lili – znana w polskiej branży modowej akrobatka, miłośniczka sportu i trenerka fitness.

akroPiękna i wysportowana trenerka, walcząc na górze z lękiem wysokości zdobyła się na pierwszy krok, a następnie kilkadziesiąt kolejnych, pokonując tym samym 37-metrowy dystans. Z ciekawostek, na 24 metrze Liliana zaskoczyła nas swoją odwagą i zrobiła fenomenalny szpagat! Swoim występem dodała otuchy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Zaraz później zeszli też inny m.in. reporterka telewizji WP, dziennikarka Cosmopolitan, reporterka Telewizji Polskiej, dziennikarz Na Temat oraz dziennikarz Aktivist!

img_9184a
Wszyscy przybyli goście otrzymali press packi z gadżetami i Voucherami na to ekstremalne przeżycie. Z uwagi na duże zainteresowanie mediów, przez cały sierpień było o nas głośno. W końcu uruchomiliśmy pierwszy w Polsce projekt schodzenia po ścianie i to jeszcze w samym centrum stolicy!

img_9319

Czym jest Walk in The Sky?

Z technicznego punktu widzenia, jest to kilkunastominutowe zejście po kilkudziesięciometrowej ścianie budynku od dachu aż po sam dół, w dodatku twarzą ku ziemi. Osoba schodząca jest asekurowana przez 3 instruktorów obsługujących system lin na dachu budynku jak i na ziemi. – mówi Łukasz Kaczor, instruktor i koordynator projektu Walk In The Sky.

img_9227

Zejście na dół poprzedza przygotowanie techniczne – włożenie specjalnego kombinezonu i kasku, jak również krótki instruktaż bezpieczeństwa. Przygotowany do „spaceru” uczestnik staje następnie na dachu wieżowca na specjalnie zamontowanej rampie i… rusza na dół, trzymając się liny. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem kilkunastominutowego „spaceru” czuwa przez cały czas sztab przeszkolonych instruktorów, którzy asekurują uczestnika na każdym etapie zejścia. W Walk In The Sky mogą brać udział osoby od 13 r.ż. – oczywiście za zgodą prawnego opiekuna. Jedynymi przeciwskazaniami są urazy kręgosłupa, problemy z ciśnieniem tętniczym i sercem. Atrakcja nie wymaga doskonałej pogody – zejście na dół może odbywać się nawet w przypadku deszczu.

img_9705

Opisując to przeżycie z perspektywy uczestnika atrakcji śmiało można stwierdzić, że jest to niezapomniana przygoda, która sprawia, że możemy poczuć się niczym bohaterowie kina akcji. W 100% jest to indywidualne przeżycie, bo to Ty decydujesz o zrobieniu tego najtrudniejszego, pierwszego kroku, przełamując tym samym swoje słabości. Uczucie towarzyszące Ci po zejściu – nie do opisania. Świadomość, że zwyciężyłeś nad swoją głową, wyjście ze strefy komfortu i przełamanie się, sprawia, że czujesz, że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. – Gosia, uczestniczka.

img_9595a

Realizacje Walk in The Sky będą miały miejsce w wybranych terminach, 3-4 razy w weekendy. Najbliższy już 9-go września. Całą ofertę wraz z opisem można zobaczyć na naszej stronie. Zapijacie pieluchy i widzimy się na ścianie!

img_9661a