Teppanyaki Show na wyjątkowej mapie przeżyć!

“Płonący stół”, latające metalowe łopatki oraz prawdziwe smaki japońskiej kuchni – tak w skrócie można opisać Teppanyaki Show. To nie jest zwyczajny pokaz gotowania na żywo, w modnym stylu “live cooking”.  To swoisty kulinarny teatr przy wspólnym stole. Profesjonalny szef kuchni występuje w roli aktora, który na oczach gości tworzy prawdziwą sztukę w myśl zasady “moją kuchnią jest Wasz stół”. Teppanyaki, choć narodziło się w Japonii, największą karierę zrobiło w Chinach. W Polsce pojawia się coraz więcej sushibarów lub restauracji orientalnych, ale tych posiadających stoły teppanyaki nie ma jeszcze zbyt wiele. Zalicza się do nich znajdująca się w samym sercu Warszawy Restauracja Benihana, która jako jedyna w stolicy stwarza gościom możliwość uczestnictwa w kulinarnym widowisku. Wyjątkowość tej atrakcji sprawdzały nasze Ekspertki ds. Przeżyć. Przeczytajcie ich relację z tego niezwykłego przeżycia:)  

mde

Jak wyglądała realizacja?

Gdy przekroczyłyśmy próg restauracji Benihana, znajdującej się przy ulicy Twardej 4 naszym oczom ukazało się eleganckie miejsce w stylu azjatyckim. Lokal posiada 8 stołów Teppanyaki, część restauracyjną, sushi bar, strefę chillout oraz VIP room. Skierowano nas do naszej “prywatnej” metalowej płyty, gdzie kelner ugościł nas powitalnym kieliszkiem wina. Tam też czekałyśmy na naszego kucharza, który zjawił się nagle po przeciwnej stronie stalowego stołu. Okazał się nim mówiący po polsku Ahmed z Egiptu. Jak prawdziwy mistrz w swoim fachu od razu przeszedł do działania, zabawiając nas przy tym swoimi dowcipami i śmiesznymi kulinarnymi sztuczkami. W jednej chwili niczym samuraj wyjmował zza pasa nóż, żonglował metalowymi łopatkami i oszałamiał nas widokiem ziejących płomieni podczas tzw. flambirowania. Na rozgrzanej do czerwoności płycie (teppan) grillował potrawy (yaki – grillowanie), które w błyskawicznym tempie pojawiały się na naszych talerzach. Na początku zachwycały nas zapachem, potem pochłaniałyśmy je wzrokiem, by w końcu pałeczkami trafiły do naszych ust. To była prawdziwa uczta zmysłów i niesamowita zabawa! Uśmiechy nie znikały ani na chwilę z naszych twarzy. Nasza radość była tym większa, że miałyśmy możliwość założenia czapki kucharskiej i gotowania przy teppanie z samym mistrzem. Atmosfera była niezapomniana:)

mde

Jakie specjały degustowałyście?

Poczęstowano nas pełnym menu degustacyjnym, gdzie znalazły się: zupa miso lub cebulowa, tradycyjna sałatka Benihana, krewetki z warzywami, soczysta pierś z kurczaka, grillowana lub teriyaki, grillowany filet z okonia morskiego, sezonowy stek z rostbefu oraz warzywa z tofu. Do tego podane były przepyszne sosy, głównie na bazie imbiru i sosu sojowego. Wszystkie powyższe dania przyrządzane były “z prawdziwej miłości do jedzenia” przy stole teppanyaki w towarzystwie kulinarnego show. Potrawy przygotowywane w ten sposób są nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Zwieńczeniem tej wspaniałej uczty smaków i zapachów był znakomity sernik z kąpieli wodnej, który “spałaszowałyśmy” już w specjalnie przygotowanej strefie chillout.

sdr

Co było dla Was największym zaskoczeniem?

Największym zaskoczeniem był dla nas fakt, że Teppanyaki to nie tylko pokaz kulinarny na żywo, ale mistrzowska rola odegrana przez profesjonalnego kucharza-aktora. Podczas degustacji przy teppanie stajemy się obserwatorami wspaniałego przedstawienia, jakim jest teatralne przyrządzanie i przyprawianie dań. To nie tylko doznania smakowe, ale również wizualne.
teppanyaki-show_wyjatkowy-prezent-5

Komu poleciłybyście taką atrakcję?

Kulinarny pokaz teppanyaki jest niezwykle ciekawym doświadczeniem i bez wątpienia oryginalnym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną. To nowa forma biesiadowania przy wspólnym stole w towarzystwie mistrza sztuki kulinarnej.

Jest też idealnym pomysłem na spędzenie randki, na prezent dla bliskiej osoby czy organizację eventu. To niepowtarzalna szansa, by zobaczyć, jak wygląda praca kucharza od kuchni, którego wskazówki mogą zainspirować zarówno prawdziwych smakoszy, jak i tych, którzy swoją kulinarną podróż dopiero zaczynają. Bycie uczestnikiem Teppanyaki Show z pewnością dla każdego stanie się wyjątkowym przeżyciem. Wszystkie propozycje znajdziecie tutaj na naszej stronie.

teppanyaki-show_wyjatkowy-prezent