Oni rządzą we Wszechświecie!

Podziwialiście ostatni deszcz spadających gwiazd? Dzisiaj tematyki kosmicznej ciąg dalszy. Przedstawiamy listę największych ważniaków w kosmosie, a na dodatek damy Wam kilka wskazówek jak dołączyć do tego zacnego grona. W towarzystwie kosmicznych bohaterów jest jeden Polak – i właśnie zaprasza Was do gwiezdnej zabawy. 

planet3

1. Obcy z serii Ridleya Scotta

image (5)
Tego pana raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Największy kosmiczny badboy, który w pojedynkę sieje zniszczenie na kosmicznych promach należących do tajemniczej firmy, zajadając kolejnych członków załogi. Pamiętnym rokiem premiery „Obcego – 8 pasażera Nostromo” jest 1979, wtedy Ridley Scott zaskoczył filmowy światek dziełem, którego popularność szybko zamieniła się w kult i zaskoczyła nawet reżysera. Powstały trzy kolejne części, a chociaż akcja każdej z nich dzieje się na niezbyt przytulnych, kosmicznych statkach, a fabuła z reguły też wygląda podobnie – obcy zabija kolejne osoby do momentu ostatecznego pojedynku z bohaterską Ellen Ripley – fani uwielbiają każdą. I my się do tego przyznajemy. Współczesne science-fiction dotąd nie stworzyło potwora, który straszyłby pośród czarnych dziur i galaktyk tak skutecznie.

2. Darth Vader

image (7)
„Luke, I’m your father….” i wszystko jasne. Przed nami czarny charakter z kultowych „Gwiezdnych wojen”, stworzony przez mistrza George’a Lucasa. Charakterystyczny strój i maska, głos nie do podrobienia – rozpoznaje go każdy, nawet jeśli nigdy nie oglądał filmu. Niegrzeczny tatuś Luka i księżniczki Lei, który zamiast zostać Jedi i przynieść kosmosowi pokój oraz harmonię, wolał przejść na ciemną stronę mocy i trochę nim potrząsnąć. Amerykański Instytut Filmowy umieścił Dartha Vadera na trzecim miejscu listy 100 największych kinowych złoczyńców, wyprzedzili go tylko łakomczuch z „Milczenia owiec” Hannibal Lecter i Norman Bates z „Psychozy” Alfreda Hitchcocka.

3. Kapitan Jean-Luc Picard

Captain_Picard_Chair

Po dwóch kosmicznych draniach przejdźmy wreszcie do bardziej sympatycznych ważniaków trzęsących kosmosem. Jeden z głównych bohaterów serialu „Star Trek”, rodowity Francuz, choć mówiący w języku angielskim z uroczym brytyjskim akcentem, kapitan statku USS Enterprise, wielbiciel archeologii i herbaty Earl Grey. Czy wiecie, że nasza przygoda ze „Star Trekiem” trwa już od 1966 roku? Właśnie wtedy miała miejsce premiera serialu, po której na przestrzeni lat posypały się filmowe i telewizyjne sequele i spin-offy. Można z pewnością zaryzykować stwierdzenie, że „Star Trek” obok „Obcego” jest jednym z tytułów science-ficiton, które najbardziej inspirowały twórców gatunku.

4. Ellen Ripley

Ellen_ripley
Wreszcie jakaś kobieta, jedyna wprawdzie, ale za to jaka. Wspomniana przy okazji obcego z serii Ridleya Scotta, przez jej cztery części walczyła zaciekle z krwiożerczym kosmitą, dziesiątkującym załogę, zręcznie posługując się miotaczem ognia i innymi gadżetami. Zdecydowanie najlepsza postać kobieca w historii filmów science-fiction. Amerykański Instytut Filmowy zaliczył ją do ośmiu największych bohaterów amerykańskiego kina. Zagrała ją niezapomniana Sigourney Weaver.

5. Władca Wszechświata – Mariusz Białek

mariusz bialek
Na koniec zostawiliśmy najlepsze. Przedstawiamy Wam prawdziwego władcę kosmosu – naszego rodaka Mariusza Białka. Jego innowacyjny projekt Kingdom of Universe umożliwia każdemu, kto ma ochotę zawładnąć kawałkiem Wszechświata, zakupienie gwiazd, planet, galaktyk, czarnych dziur, gwiazdozbiorów i ciemnej materii znajdujących się poza Układem Słonecznym. Każdy kupujący otrzyma akt potwierdzający własność wybranego fragmentu nieba i jego szczegółowy opis. Brzmi bardzo formalnie? Bo też jest najzupełniej legalne. Mariusz Białek został mianowany Władcą Wszechświata na mocy orzeczenia norweskiego sądu. Dlaczego więc nie zafundować sobie własnej gwiazdy albo od razu całej ich konstelacji? Mina ukochanej albo przyjaciela, gdy otrzyma od Was w prezencie fragment kosmosu – bezcenna. Rzucić wyzwanie obcemu albo Darthowi Vaderowi? Teraz to możliwe!

Stars_HP

Zdjęcia pochodzą z:
www.facebook.com/kingdomofuniverse
www.commons.wikimedia.org/
www.morguefile.com