Lot Paralotnią nad Jeziorem Wdzydzkim

Latanie to jedna z najbardziej pożądanych aktywności na świecie. Unoszenie się w powietrzu, przebijanie się przez bezkresny błękit i to niebywale pociągające poczucie wolności – wielu z nas chciałoby tego doświadczyć. Czy wiesz jak wspaniałe emocje towarzyszą szybowaniu wysoko nad ziemią? Pracując w Wyjątkowym Prezencie nierzadko masz okazję to sprawdzić. O tym jak to właściwie jest nad tą ziemią przeczytacie poniżej w relacji Agaty i Beaty, które wraz z innymi Doradcami ds. Przeżyć testowały Lot Paralotnią!

Agata i Beata, pracujące na co dzień  w sklepie Wyjątkowego Prezentu w Zielonych Arkadach i Galerii Bałtyckiej, jako doradczynie ds. przeżyć, wspólnie z koleżankami i kolegami z pracy wybrały się w jedną wrześniową niedzielę na Lot Paralotnią.

Oczami Agaty

Pogoda od rana była dość pochmurna. Jednak coraz bliżej Borska niebo stawało się bardziej przejrzyste, aby w końcu przywitały nas piękne, bezchmurne i słoneczne przestworza, jakby specjalnie na zbliżające się przeżycie.

Po przybyciu na miejsce wpisaliśmy się na listę startową. Dreszczyk emocji stawał się coraz większy z każdym kolejnym lotem, przybliżającym do swojej kolejki. Zadowolone twarze, uśmiechy od ucha do ucha, podekscytowanie – tak wszyscy kończyli loty. Nie mogłam się już doczekać kiedy przyjdzie kolej i na mnie! W końcu ostatnia osoba przede mną… Czas na przygotowanie się do lotu: uprząż  jest, kask jest, kamera w rękę, banan na twarzy i melduję gotowość do startu!

Później kwestie techniczne czyli podpięcie uprzęży do paralotni, sprawdzenie linek przy silniku i wszystkich zabezpieczeń. Wszystko gra, zaczynamy bieg. To uczucie, gdy nagle traci się grunt pod nogami i biegnie się w powietrzu i już się wie, że zaraz, za momencik będzie się wysoko u góry – niesamowite. Najlepszy moment, gdy odpinamy się od wyciągarki i hulamy wolno w powietrzu 😉 Widoki zapierające dech w piersiach – piękne jeziora, lasy, pola, a wszystko z niecodziennej perspektywy lotu ptaka! Ale, ale… to nie wszystko! Czas na największe atrakcje lotu, a mianowicie AKROBACJE W POWIETRZU!

Niestety  wszystko co dobre, szybko się kończy i czas na lądowanie – o dziwo udało się ustać na nogach. Tak naprawdę nie wiem, ile trwał lot – 10/15/20 minut? Nieważne! Szczęśliwi czasu nie liczą, a tą chwile z pewnością mogę zaliczyć do tych szczęśliwych! Wrażenia z lotu niezapomniane, aż na samo wspomnienie uśmiech pojawia się na twarzy. To przeżycie na długo pozostanie w mojej pamięci. Zdecydowanie powtórzyłabym tę atrakcję bez wahania. Daję 3x TAK i z czystym sumieniem polecam każdemu.

Oczami Beaty 

Spełniłam jedno z najskrytszych marzeń, które miałam od lat na swojej liście. Zawsze chciałam wzbić się w przestworza i udało się!

Gdy się rozejrzałam zobaczyłam najpiękniejszy widok w swoim życiu: otaczającą zieleń lasu i jezioro, w którym odbijały się promienie słońca. Była cudowna pogoda – końcówka lata. Ciekawym doświadczeniem była część akrobatyczna, którą zaserwował nam instruktor pod koniec lotu. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że nigdy tego nie zapomnę!

Nasz partner – Zalatani.com.pl to grupa profesjonalistów, którzy jak sami o sobie mówią – mają świra na punkcie latania. Zabierają nas w trzeci wymiar i pokazują świat z lotu ptaka. Wiek nie odgrywa dużej roli, latają i młodzi i starsi. Najmłodszy uczestnik miał 3 latka. Poza sezonem latają w Maroko, gdzie również obsługują Vouchery od Wyjątkowego Prezentu. Wykonują nawet loty dla osób niepełnosprawnych!