Lot nad Dubajem w Poznaniu? Czemu nie!

W jeden z mroźnych styczniowych poniedziałków udaliśmy się do naszego poznańskiego partnera GearUp, a raczej do Dubaju, gdzie pod okiem instruktora mieliśmy okazję poznać tajniki pilotażu. Nasz partner specjalizuje się w profesjonalnych symulatorach lotu, które przygotowują pilotów do prowadzenia profesjonalnych maszyn.

img_9840

Najpierw teoretyczne szkolenie, które pokazało nam jak skomplikowane są mechanizmy do pilotażu samolotu. W kokpicie ujrzeliśmy mnóstwo przełączników i przycisków, które wprowadziły nas w mały niepokój. Zaczęliśmy się zastanawiać czy nam nowicjuszom uda się bezpiecznie poprowadzić samolot, a przy okazji świetnie się bawić. Na szczęście cały czas byliśmy pod opieką kapitana Marcina, który szybko pokazał nam możliwości zabawy z Boeingiem 737.

img_9761

Lot odbył się nad malowniczym Dubajem, na całe szczęście dla nas pogoda tego dnia była wyśmienita i sprzyjała lataniu ! Najpierw start, czyli rozpędzenie samolotu do 140 węzłów i oderwanie tego olbrzyma od ziemi. Poszło sprawnie!

img_9815

Pierwsze uczucie nieziemskie. Symulator naprawdę mocno zadziałał na nasz błędnik. Chwila roztargnienia i już można było podziwiać piękną panoramę Dubaju. Później przyszła kolej na manewry i sterowanie. Udało się podnieść na tyle wysoko nasz samolot, że wylądowaliśmy w chmurach i mieliśmy małe turbulencję, które dało się odczuć w kokpicie samolotu. To było wyjątkowe przeżycie! Z uśmiechem na twarzach pokonywaliśmy kolejne kilometry i świetnie się bawiliśmy.

img_9709

Ostatnim sprawdzianem był bardzo mocny skręt i zejście do lądowania. I tutaj pojawiły się małe kłopoty. Jako amatorzy, stanęliśmy przed największą próbą – bezpiecznego lądowania. Mieliśmy do wyboru dwa pasy. Adrenalina rosła z każdą sekunda. Na pytanie kapitana –  Na którym pasie lądujemy?, odpowiedzieliśmy – Na którymś z dwóch 😉 Cała załoga kokpitu kibicowała nam ochoczo i udało się bezpiecznie wylądować. Nieskromnie przyznamy, że otrzymaliśmy burzę braw pasażerów, co podniosło zdecydowanie nasze morale! To jak lądowaliśmy możecie zobaczyć tutaj !

img_9761

To była wspaniała przygoda. Zrozumieliśmy, że prowadzenie tak gigantycznej maszyny wymaga wielkiej zwinności i opanowania. Zdecydowanie polecamy spróbowanie swoich sił w profesjonalnym symulatorze który oferuje super ekipa GearUp. My już wiemy, że tam wrócimy! Wy też możecie skorzystać z tej atrakcji, wszystkie opcje znajdziecie tutaj.

img_9676