Karty podarunkowe, czyli o wyborze przygody.

Koniec roku to okres szczególnie ważny dla biznesu. To nie tylko czas wzmożonego ruchu i podsumowań – to także okres świętowania, a co za tym idzie czas popularności kart podarunkowych.

 

Czas w którym trzeba zadbać o świąteczny PR wewnątrz firmy zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli nie myśleliście jeszcze o prezentach świątecznych dla swoich pracowników, to mamy dla Was rozwiązanie! Jako eksperci w dziedzinie upominków wiemy, że kosze prezentowe oraz butelki wina odchodzą już do przeszłości. Najbardziej pożądanymi podarunkami zarówno w młodym jak i dojrzałym zespole są przygody i przeżycia. Rzeczy które rozbudzą emocje, a przy odpowiednim dobraniu zapewnią rewelacyjne wspomnienia oraz sympatię skierowaną w stronę darczyńcy.

 

Dobieranie indywidualnych prezentów nie jest prostą sprawą. Dla nas, fachowców od prezentów jest to oczywiste. Żeby jednak nie rzucać słów na wiatr, zleciliśmy firmie MillwardBrown badania dotyczące podarunków. Z przeprowadzonych analiz wynika, ze ponad połowa Polaków ma problem z wybraniem odpowiedniego prezentu. Tutaj rodzi się podstawowe pytanie: Czy lepiej podarować coś materialnego, czy przeżycie? Wyniki do których doszliśmy obrazują poniższe wykresy:

chopykobiety

 

 

Po dokładniejszym wywiadzie wśród mężczyzn wyjaśniła się dysproporcja świadcząca na niekorzyść przeżyć. Panowie są wybredniejsi jeżeli chodzi o przygody – tylko bezbłędnie trafiając w ich gust i zainteresowania można ich zadowolić. Prezenty materialne uznają za praktyczniejsze, wynika to z ich racjonalnego podejścia do życia. Spokojnie możemy założyć, że przy wyborze odpowiedniego przeżycia możemy sprawić im zdecydowanie większą radość, niż przy klasycznych upominkach. Dostosowanie prezentu do preferencji osoby obdarowanej jest sztuką trudną, ale z pewnością opłacalną. Tutaj pojawia się drugie pytanie: Jak poradzić sobie z tym kłopotem?

 

Przy wyborze naszej oferty kart i pakietów podarunkowych ten problem spadnie z Twoich barków! To idealne rozwiązanie dla biznesu – nie tracisz czasu na dobór podarunków, a przy realizacji pracownicy sami będą mogli wybrać interesujący ich prezent. Każdy z nich z pewnością odnajdzie w przeżycie na widok którego szybciej zabije mu serce.

 

 

Zaoszczędź czas i pieniądze, wybierz ofertę wyjątkowych voucherów i spraw, aby Twoi pracownicy byli lepiej zmotywowani niż konkurencja!

 

 

O wynikach badań możecie przeczytać w jednym z wcześniejszych wpisów:

https://www.wyjatkowyprezent.pl/blog/lubisz-dawac-czy-dostawac-czyli-o-preferencjach-prezentowych-polakow-slow-kilka/

 

(źródło: Wybrane wnioski sondażu CATIBUS z dni 1-3/09/2012 zrealizowanego MallwardBrown SMG/KRC na zlecenie firmy WyjątkowyPrezent.pl. N=1005.)