Jazda Monster Truckiem – informacje, ciekawostki, wideo

Kiedy ogromne koła zaczynają się kręcić, a potężny dźwięk silnika wypełnia powietrze, adrenalinę czuć niemal namacalnie. Jazda Monster Truckiem to nie tylko widowisko, które można podziwiać na stadionach. To przede wszystkim okazja, by przeżyć niezapomnianą motoryzacyjną przygodę jako kierowca. Zobacz, co warto wiedzieć o Monster Truck, czym charakteryzuje się ten pojazd i jak wygląda jazda za jego kierownicą – także w formie krótkiego wideo! Odkryj przygodę dla fanów motoryzacji i nie tylko!

Jak wygląda Monster Truck i co warto o nim wiedzieć?

Przygoda, emocje i dobra zabawa… Jazda Monster Truckiem to wyjątkowe doznania – tak dla fanów motoryzacyjnych atrakcji, jak i tych, którzy lubią próbować nowych rzeczy. Najciekawsze informacje znajdziecie w krótkim materiale wideo poniżej. Oto jak wygląda Monster Truck i wszystko, co warto o nim wiedzieć:

Monster Truck to specjalnie zaprojektowany pojazd o ogromnych rozmiarach, charakteryzujący się dużą mocą i wyjątkową zdolnością do pokonywania przeszkód. Wyposażony w wielkie, wysoko uniesione koła oraz potężny silnik, jest zdolny do jazdy po bardzo nierównym terenie, a nawet przejeżdżania przez przeszkody, takie jak złomowane samochody czy duże utrudnienia terenowe. Wygląd Monster Trucka wzbudza zachwyt, a komentarze i opinie zachęcają, by zrobić zakupy i cieszyć się nie tyle produktem, co wielką przygodą.

Jazda Monster Truckiem przeznaczona jest nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci – specjalnie przygotowane mini monster trucki gwarantują im ogromne emocje. Teraz możesz przekonać się, jaką doskonałą zabawą jest jazda Monster Truckiem – tak dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Jeśli chcesz przekonać się, jak wygląda jazda monster truckiem, to nasz filmik powyżej wszystko dokładnie ilustruje. Samochód typu Monster Truck to coś więcej niż zwykłe auto, a jazda nim przez specjalnie przygotowane góry i pagórki wywołuje szeroki uśmiech.

Ile kosztuje Monster Truck?

Pytanie o pieniądze zwykle wprowadza szeroki uśmiech, ale faktem jest, że przy tak niezwykłej maszynie, musi się ono pojawić. Jak widać w materiale wideo – koszt Monster Trucka to koszt dobrej jakości auta osobowego. Pozwala to oszacować, jaką kwotę należy przygotować, jeśli zamarzy nam się posiadanie własnego auta, które nie jest hot wheels, tylko prawdziwą motoryzacyjną perełką.

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie kupno Vouchera na Jazdę Monster Truckiem, pozwalające przeżyć niezapomniane chwile za kierownicą tego auta lub jako pasażer w Warszawie, Katowicach i Poznaniu, a konkretniej – w okolicach tychże miast. Oczywiście Monster Truck często kojarzy się z zabawkami typu hot wheels, ale zapewniamy, że emocje z nim związane są jak najbardziej realne.  Zatem cena monster trucks to koszt dobrej klasy samochodu osobowego, a pojazdy tego typu wymagają także specjalnego garażu.

Maska Monster Trucka czerwonego koloru

Ile pali Monster Truck?

Monster Truck to zupełnie inny samochód, niż te, które znamy z polskich dróg. Różni się nie tylko wyglądem, parametrami i przeznaczeniem, ale także spalaniem. Jak wyjaśniamy w materiale wideo – spalanie Monster Trucka liczy się podobnie jak w maszynach budowlanych – w motogodzinach. Mimo, że rozmiarami przypomina bardziej czołg, to jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny. Można przyjąć wartość 5-6 litrów na godzinę jazdy Monster Trucka. Warto jednak zaznaczyć, że pojazd najczęściej jeździ z minimalną prędkością. Dlatego też jego spalanie jest tak małe. Jak radziłby sobie na autostradzie? Nie wiadomo 🙂 Jaki byłby odbiór takiego auta? Możesz sobie to jedynie wyobrazić.

Monster Trucks, a konkretniej ich silnik, to także temat, który budzi duże zainteresowanie. W przypadku naszego filmiku, jazda monster truckiem odbywa się w aucie o jednostce 8-litrowej, 8-cylindrowej w układzie rzędowym, pochodząca z samochodu ciężarowego. Jego moc jest w granicach 300 KM, więc jazda monster trucks to niewątpliwie przygoda, z której warto skorzystać. Instruktor zrobi wszystko, by monster truck zrobił piorunujące wrażenia.

Jazda Monster Truck - czerwony Monster Truck na ulicy w mieście - widok z przodu

Jak zbudowany jest Monster Truck i ile waży?

Zbudowanie Monster Trucka nie jest takie proste, jak mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. Prezentowany w filmie Monster Truck to konstrukcja własna, oparta na ramie samochodu ciężarowego. Sama karoseria niczym nie różni się od auta osobowego. Na naszym filmie karoseria jest na bazie Forda F-150, natomiast popularnym rozwiązaniem jest także zastosowanie karoserii od Dodge’a Ram 1500. Pozwala to na bezpieczną, ale i ekscytującą przygodę.za kierownicą Monster Trucka, który jest dużo większy niż zabawka hot wheels, choć często określany jest w podobnym stylu. Jeździe Monster Truckiem towarzyszy mnóstwo radości – a pierwsze spojrzenie na tego typu pojazdy zawsze wzbudza zachwyt!

Biały Monster Truck, widziany z boku, gotowy do przejazdu

Monster Trucki – waga

Jak pokazaliśmy w filmie powyżej – Monster Truck waży około 5-6 ton. Warto jednak zauważyć, że każde koło tego “potwora” waży 400 kg – zdecydowanie trzeba pamiętać o hamulcu ręcznym, gdyż jest to prawdziwa bestia na kołach. Monster trucks imponują swoim rozmiarem, co szczególnie widać w filmie powyżej. Wysokość człowieka można porównać do rozmiarów koła.

Jazda Monster Truckiem rozpoczyna się, jak w przypadku każdego innego auta, od wejścia do pojazdu. Jest jednak mały problem – jak usiąść za kierownicą tego kolosa? Okazuje się, że nie ma nic prostszego – do Monster Trucka wsiada się najzwyczajniej w świecie – po drabinie!

Biały Monster Truck pokonuje wzniesienie na błotnistym torze - widok z góry, nagrany dronem, na tył pojazdu

Krótka historia Monster Trucks

Historia monster trucków rozpoczęła się w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, jako część amerykańskiej kultury motoryzacyjnej. Początkowo były to zwykłe pickupy, które modyfikowano dla zwiększenia ich rozmiaru i zdolności terenowych, także poprzez wysokie zawieszenie.

Bob Chandler, właściciel warsztatu samochodowego w Missouri, jest uważany za pioniera tej dziedziny. Jego pojazd „Bigfoot” (ang. Wielka Stopa) z 1979 roku był wyposażony w ogromne koła i wzmocnioną ramę. Jest także uznawany za pierwszy prawdziwy monster truck. Chandler zaczął organizować pokazy. Jego „Bigfoot” przeskakiwał i miażdżył złomowane samochody. To szybko zyskało popularność wśród publiczności i spowodowało wysyp monster trucków.

Monster Trucks w Polsce dużo łatwiej jest spotkać, wybierając samodzielną jazdę, niż podczas wyścigów czy pokazów, które są naprawdę rzadkie. Jazda Monster Truckiem to specjalnie przygotowany tor i oferta, która trafia w gust każdego miłośnika dobrej zabawy. Oczywiście samej jeździe towarzyszy instruktor, dlatego monster trucki są niezwykle bezpieczne. Trasa przygotowana w taki sposób, by gwarantowała dobrą zabawę. Opinie są jednoznaczne – to wielka przygoda!

Biały Monster Truck na błotnistym torze, widok na przód pojazdu, zdjęcie zrobione dronem

Jazda Monster Truckiem – jak się przygotować?

Jazda Monster Truckiem to wyjątkowa przygoda, której nie można porównać do innych motoryzacyjnych przygód. Gwarantuje ona świetną zabawę, dlatego też jest niezwykle popularna. Przygotowanie nie jest szczególnie trudne. Wystarczy założyć wygodny strój, który może się pobrudzić – wszak trasa prowadzi często przez błoto. Należy także słuchać instruktora. Wtedy jazda monster truckiem będzie niezapomnianą przygodą i ogromną atrakcją! Jest to swoista dostawa emocji, a opinie mówią o tym, że to niezapomniana atrakcja!

Przejazd Monster Truckiem - biały Monster Truck z otwartymi drzwiami od strony pasażera, widok z przodu
Scroll to Top