Jaki film wybrać na walentynkowy wieczór? Najlepsze propozycje

W Święto Zakochanych warto zadbać nie tylko o wyśmienite jedzenie i wyjątkowe prezenty, ale również o rozrywkę dla dwojga. Nic tak nie zbliża, jak wspólne przeżywanie emocji, dlatego seans w kinie to świetny pomysł na walentynkową randkę. Czy wiesz, jaki film wybrać, by cieszyć się doskonałym wieczorem?


Para w kinie pijąca nadój z jednego kubka, za pomocą dwóch słomek

Walentynki to doskonała okazja do ekstremalnych doznań i sentymentalnych podróży. Co jednak zrobić, kiedy chcemy się dobrze bawić bez opuszczania miasta? Najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie dawki emocji poprzez wspólne wyjście do kina. W zależności, jaki gatunek wybierzecie, czeka na Was porcja śmiechu, radości, strachu, czy rozczulenia. Każda z opcji może być równie romantyczna!

Jaki gatunek filmu wybrać na walentynki?

Jeśli masz już prezent walentynkowy dla ukochanej osoby, zadbaj o wybór odpowiedniego gatunku filmu. Warto wybrać produkcję, która zawiera wątek romantyczny. Nawet jeśli na co dzień nie przepadacie za ckliwymi scenami, walentynki to dobry moment na łzy wzruszenia, czy wypieki na twarzy. Pamiętaj jednak, że to wcale nie musi być komedia romantyczna. Nawet filmy akcji mają gorące sceny, które rozgrzeją atmosferę przed ekranem.

Wieczór w kinie we dwoje wcale nie musi ograniczać Was do romansów. Równie dobrze możecie wybrać się na horror, który również dostarczy Wam wielu emocji. Sceny grozy i elementy zaskoczenia równie mocno sprzyjają trzymaniu za rękę, jak i przytulaniu. W przyjemnym napięciu utrzyma Was także dobry dramat i thriller. Te gatunki z pewnością zapewnią Wam wiele tematów do rozmowy po wyjściu z sali kinowej. Weź to pod uwagę podczas planowania wieczoru.

Innym sposobem na wybranie filmu z okazji walentynek jest uwzględnienie Waszych pasji. Może fascynuje Was historia lub uwielbiacie podróże? Postaw zatem na dobry film historyczny lub podróżniczy, który zainteresuje Was nie tylko fabułą, ale i wiedzą, czy też pięknymi widokami. Wspólny seans kinowy może być wtedy początkiem planów na wakacje lub nowego hobby.

Język miłości. Jakim włada Twoja druga połówka?

Kolejnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze filmu z okazji Walentynek, jest kraj jego produkcji. Filmy francuskie mogą wprowadzić romantyczną atmosferę i podkręcić Wasze pożądanie. Jeśli wiesz jednak, że ciężko będzie Ci oderwać wzrok od ukochanej osoby, wybierz polski film, który pozwoli Wam śledzić fabułę nawet podczas całowania. Fajnym pomysłem jest również dobranie produkcji do kuchni, jaką skosztujecie tego dnia. Planujecie spędzić wieczór przy spaghetti? Wybierz film włoskiej produkcji! Zanim podejmiesz decyzję, upewnij się, czy ukochana osoba lubi brzmienie języka, jakim będą władać aktorzy na ekranie. 

Wybór odpowiedniego filmu na walentynki może wydawać się trudny i skomplikowany. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jak różny macie gust filmowy, z pewnością oboje lubicie swoje towarzystwo. Dzięki temu wieczór w kinie we dwoje zawsze będzie przyjemnie spędzonym czasem!