Jak spędzić weekend we dwoje? Propozycje dla aktywnych i domatorów

Weekend we dwoje można spędzać na różne sposoby. Warto wybrać się w góry, nad morze lub po prostu zorganizować ciekawy czas w domu. Ciekawym rozwiązaniem jest również skorzystanie z zabiegów SPA, które odprężą nas po ciężkim tygodniu pracy.

Życie w pędzie sprawia, że coraz częściej brakuje nam czasu tylko dla siebie. Z tego względu warto zorganizować wspólny weekend, który będzie okazją do relaksu i wspólnych rozmów. Gdzie warto się wybrać?

Pomysł na weekend we dwoje. Jak spędzić wspólny czas?

Weekend we dwoje można spędzać na różne sposoby – aktywnie lub na luzie. Niektórzy wybierają kajaki nad jeziorem, inni wolą poczytać książkę w zaciszu domowym. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa i miło spędzony czas. Wyjazd na weekend we dwoje to świetna okazja do przełamania rutyny i spędzenia świetnych chwil wyłącznie w swoim towarzystwie. Dobrym sposobem jest też pozostanie w domu, wspólne gotowanie, rozkoszowanie się lampką wina i oglądanie ulubionych filmów. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć zatłoczonych restauracji w trakcie weekendu. Weekend w domu to świetna okazja do zorganizowania domowego uzdrowiska SPA, relaksującej kąpieli i naprzemiennego masażu. Warto wybrać się także na długi spacer, dzięki któremu dotleniamy organizm i mamy okazję do rozmów. Na pewno często planowaliście zakup karnetu na siłownię, wspólny jogging, nordic walking lub ćwiczenia pod gołym niebem. Wspólny weekend jest doskonałą okazją do tego, aby w końcu zdecydować się na ten krok. Wysiłek fizyczny to świetna zabawa i praktycznie spędzony czas. Dzięki aktywności fizycznej wytwarzamy endorfiny – hormony szczęścia, które zapewniają nam błogostan i odpoczynek od stresujących sytuacji.

Weekend w górach – odpoczynek i świetna zabawa w jednym

Doskonałą formą spędzania wspólnego czasu jest wyjazd w góry lub po prostu tereny zielone, które nastroją nas pozytywnie do kolejnego tygodnia, a przy okazji doskonale zrelaksują. W trakcie takiego wyjazdu można po prostu odpoczywać, a więc dużo czytać i spacerować albo uprawiać sporty górskie i wodne. Jedną z możliwości jest wypróbowanie lokalnych atrakcji. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z lotu balonem, skoku w tandemie, wspólnego wytwarzania ceramiki bądź degustacji wina. Jeżeli w okolicy znajduje się zbiornik wodny, który umożliwia uprawianie różnych sportów, to warto skorzystać z takiej możliwości. Jedną z najpopularniejszych atrakcji wodnych pośród lasów i gór jest oczywiście spływ pontonem lub kajakiem, przeznaczony zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych początkujących. Z kolei zimą warto skorzystać z kursu jeżdżenia na nartach lub snowboardzie, kuligów albo przejażdżki kolejkami linowymi. Warto też uczęszczać na wędrówki piesze, dzięki którym poznamy uroki tamtejszych terenów.

A może weekend we dwoje w SPA?

Weekend we dwoje w górach to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących spędzić ten czas aktywnie. W przypadku par pragnących relaksu i odpoczynku od codzienności poleca się wizytę w SPA. Seria pielęgnujących i odprężających zabiegów to doskonała propozycja zarówno dla niej, jak i dla niego. Weekend w SPA jest okazją do rozmów, odpoczynku od codzienności i skorzystania z różnorodnych zabiegów. Do najpopularniejszych zabiegów dla mężczyzn należą: masaż sportowy, który niweluje zmęczenie spowodowane przez kontuzje bądź napięcia mięśniowe, masaż klasyczny lub aromaterapeutyczny, a także kąpiele, masaże i peelingi… piwne! W SPA warto również skorzystać z manicure i pedicure oraz zabiegów na skórę twarzy. Totalnym hitem jest mezoterapia bezigłowa przeznaczona do każdego typu cery. Ma bardzo szerokie zastosowanie. Idealnym rozwiązaniem jest też detoksykująca maska, która głęboko oczyszcza skórę i działa antybakteryjnie. To bardzo dobry sposób na oczyszczenie skóry z toksyn, których przyczyną jest m.in. zanieczyszczone powietrze.

Weekend nad polskim morzem

Miły weekend we dwoje można spędzać na różne sposoby. Jedną z największych atrakcji morza są oczywiście kąpiele wodne oraz opalanie. W Gdańsku warto obejrzeć ciekawe i edukacyjne wystawy w Centrum Nauki Experyment, można wybrać się na Hel zamieszkiwany przez urocze ssaki – foki, a wycieczka do Międzyzdrojów to doskonała okazja do spotkania figur woskowych największych gwiazd filmu, polityki czy sportu. Weekend we dwoje nad morzem to świetne rozwiązanie zwłaszcza latem, kiedy można korzystać ze sportów wodnych. Należy do nich nie tylko pływanie, ale też narty wodne, windsurfing, żeglarstwo oraz nurkowanie. Spacery o zachodzie słońca i aktywny wypoczynek za dnia to świetne rozwiązanie na oderwanie się od codziennych obowiązków, a także doskonały, błogi relaks.