Gdzie można spędzić noc w lesie?

Las to miejsce, które pozwala się wyciszyć, ukoić zmysły i odpocząć od codziennych obowiązków. Na łonie przyrody łatwiej złapać chwilę oddechu. Można wsłuchać się w kojący szum wiatru czy śpiew ptaków, wieczorem rozpalić ognisko, a rano obserwować, jak wszystko budzi się do życia. A co zrobić, gdy chcesz spędzić noc w lesie? Oprócz rozbicia tradycyjnego namiotu pozostaje Ci jeszcze kilka innych ciekawych rozwiązań. Jeśli zastanawia się jakich – sprawdź poniżej. 

Ognisko w lesie, nocne niebo

Dlaczego warto spędzić noc w lesie?

Przede wszystkim wiele badań naukowych potwierdza, że kontakt z naturą ma bardzo dobry wpływ na człowieka. Pomaga zmniejszyć stres i napięcie, poprawia koncentrację czy łagodzi zmęczenie. Oprócz tego różne aktywności na świeżym powietrzu wzmacniają ciało, tym samym ułatwiając dbanie o zdrowie. A dlaczego akurat las? Bo właśnie tu spotkasz liczne gatunki zwierząt, spędzisz czas z dala od miasta i weźmiesz udział w aktywnościach niedostępnych w wielu innych miejscach. Wieczorne ognisko, zasypianie przy dźwiękach cykania świerszczy, spacer wśród drzew o poranku… Nocowanie w lesie może być wyjątkową przygodą, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na inną opcję niż tradycyjny namiot. Zastanawiasz się, co jeszcze masz do wyboru?

Namiot zawieszony na drzewie

Spanie w lesie w namiocie zdecydowanie ma swój urok. Dzięki temu można poczuć się jeszcze bliżej natury i zapewnić sobie przepiękne widoki, do których trudno byłoby inaczej zyskać dostęp. Majestatyczne szczyty gór czy malownicze jeziora potrafią w końcu zapierać dech w piersiach, zwłaszcza obserwowane przy wschodzie lub zachodzie słońca. Jeśli lubisz więc survivalowy klimat i ciągnie Cię do nowej przygody, zdecydowanie Ci się spodoba. Zwłaszcza gdy noc w lesie spędzisz w namiocie zawieszonym na drzewie! 

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewni Ci dobrą zabawę i nutkę ekscytacji, szczególnie gdy należysz do osób szukających nietypowych aktywności. Same namioty wiszą często bowiem na wysokości korony drzew, co daje doskonałą okazję, by obserwować przyrodę z zupełnie nowej perspektywy. Równocześnie namiot na drzewie w mniejszym stopniu wpływa na środowisko, a więc jest bardziej ekologiczny. Aby go rozstawić, nie trzeba w tak dużym stopniu rozkopywać trawy i mchu, uszkadzać gruntu czy ingerować w życie zwierząt żyjących na ziemi. 

Spędzając noc w lesie w takich warunkach, nie ominą Cię również atrakcje typowe dla spania w tradycyjnym namiocie. Wciąż możesz długo podziwiać przepiękne rozgwieżdżone niebo, budzić się przy śpiewie ptaków i rozkoszować całkowitą ciszą i spokojem. Dodatkowo wiele namiotów przeznaczonych jest dla dwóch osób, zatem spokojnie zabierz ze sobą bliską Ci osobę. Wtedy ten wyjazd będzie jeszcze bardziej niezapomniany. 

Wnętrze namiotu, z którego widać las, gałęzie, konary i jeziora. Jest wschód słońca.

Inne pomysły na nocowanie w lesie

Namiot wiszący na skale

Jeśli szukasz więcej adrenaliny, nie znajdziesz lepszej opcji. W tym przypadku będziesz potrzebować pomocy profesjonalistów i trochę zacięcia do wspinaczki, ale zdecydowanie warto. Specjalny namiot zostanie zawieszony wysoko na skale, zapewniając Ci zachwycający widok całej okolicy, a przede wszystkim – niezwykle ekscytujące nowe doświadczenie. Choć całość jest w pełni bezpieczna, a Ty w każdej chwili możesz zejść z powrotem na ziemię, to to przeżycie zapamiętasz na długi czas. Otulony/a w ciepły śpiwór, z gorącą kawą lub herbatą w dłoni i fantastycznym widokiem na góry, lasy czy jeziora – ciesz się każdą chwilą tego nietypowego przeżycia!

Glamping

Osobom spragnionym chwil na łonie natury, a równocześnie komfortowych warunków polecamy natomiast glamping. W tym przypadku także czeka Cię spanie w namiocie, jednak w nowoczesnym wydaniu. Mowa bowiem o przestronnych luksusowych namiotach z dostępem do dużego wygodnego łóżka, prądu, a nawet wanny z gorącą wodą. Dzięki temu możesz odpocząć od codziennych obowiązków, ciesząc się kojącym szumem drzew i nie rezygnując z codziennej rutyny. Glampingi, w przeciwieństwie do wcześniejszych propozycji bardziej „na dziko”, znajdują się na terenie specjalnie przygotowanych do tego obiektów, co nie oznacza jednak, że ominie Cię kontakt z dziką przyrodą. W okolicy znajdziesz wiele przepięknych miejsc, które warto odwiedzić.

Apartament

To opcja z największą liczbą udogodnień. Mowa bowiem o nowoczesnych, w pełni wyposażonych apartamentach położonych jednak w nietypowych miejscach, na przykład na skale. W tym przypadku z okien będziesz podziwiać rozciągający się dookoła dziki las, który zapewni całkowitą ciszę i spokój – zakłóci ją jedynie śpiew ptaków czy szum okolicznych strumyków. Dodatkowo apartamenty często mają taras, a nawet oferują dostęp do sauny lub jacuzzi. Pobyt w takim miejscu to więc czysta przyjemność i okazja, by w pełni zregenerować siły. Nie będziesz musiał/a się o nic martwić. Wystarczy usiąść w wygodnym fotelu, wziąć głęboki oddech i można spokojnie rozkoszować się cudowną atmosferą dookoła. 

Scroll to Top