Flyboard – rewolucja sportów wodnych

Rozwój technologii coraz śmielej wkracza w świat sportu. Od nowinek w strojach lekkoatletów, aż po prototypowe rozwiązania techniczne w motoryzacji. Postęp ten pozwala na przełamywanie kolejnych barier ludzkich możliwości. Sportami, które charakteryzują się przekraczaniem granic w sposób szczególny są sporty ekstremalne. Do takich właśnie zalicza się FLYBOARD !

 


Połączenie nowoczesnej technologii i ludzkiej sprawności pokazuje nam, że rzeczywistość coraz bardziej zaczyna przypominać karty komiksów z superbohaterami! Flyboard to sport wodny, który dzięki specjalnemu urządzeniu pozwoli nam unosić się nad wodą i dokonywać różnego rodzaju akrobacji. Jeśli zachwycacie się popisami Iron Mana, lub nie macie odwagi, by „polatać” podczas skoku ze spadochronem, Flyboard to coś dla Was. Niepowodzenie może co najwyżej skończyć się przyjemnym lądowaniem w ciepłym morzu czy jeziorze. Skonstruowane przez Francuza Franky’ego Zapatę urządzenie zostało opatentowane w 2012 r. Ten mistrz świata w pływaniu na skuterach wodnych zaprezentował swój wynalazek po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata tej dyscypliny w Chinach. Od tego momentu świat oszalał na punkcie Flyboardu, a już kilka miesięcy później od prezentacji, zmagania na urządzeniu doczekały się swojej własnej oficjalnej imprezy!

img_2544

Po pięciu latach od wynalezienia Flyboardu, śmiałków, którzy manewrują nad wodą możemy spotkać na akwenach wodnych każdego kontynentu. Także Polacy nie pozostają w tyle i z Flyboardu możemy skorzystać w wielu polskich miastach. To sport, który można uprawiać na morzu, jeziorze czy jakimkolwiek innym zbiorniku wodnym! Możesz być więc mieszkańcem Warszawy, Wrocławia, Katowic, Olsztyna czy Poznania i cieszyć się Flyboardem gdzieś blisko swojego domu!


flyboard-2a

Urządzenie łączy ze skuterem wodnym wąż o długości od 18 do 23 metrów. Dzięki mocy turbiny skutera, wytwarzane są  dwa strumienie wody, które pod ciśnieniem pozwalają unieść Flyboard. Tylko od naszego zapału i odwagi zależy jak wysoko się wzniesiemy oraz jak bardzo skomplikowane akrobacje będziemy w stanie wykonać. Niepozorne, ważące około 7 kilogramów urządzenie daje nam odczucie mocy silnika rakietowego! Możemy osiągnąć na nim prędkość nawet 40 km/h. Rekordy zawodowców sięgają jednak nawet 150 km/h!

flyboard-3a

Zabawa na Flyboardzie trwa około 30 minut i jest to czas wystarczający, by przyjemnie się zmęczyć. Oczywiście czuwa nad nami instruktor, który zapewnia jednocześnie odpowiedni kask oraz kamizelkę asekuracyjną. My możemy jednak ruszyć do zabawy prosto z plaży, będąc w szortach lub w stroju kąpielowym! Flyboard jest obecnie jednym z najbardziej atrakcyjnych sportów wodnych. Idealnym pomysłem na wyjątkowe wakacyjne przeżycie!