Ekstremalny dream jump – skok dla fanów mocnych wrażeń i adrenaliny

Dream jump to ekstremalny skok z wysokości, który umożliwia pełną swobodę ruchów i wykonywanie różnego rodzaju akrobacji w powietrzu. To świetna zabawa dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń. Każdy, kto stoi na krawędzi, a następnie skacze z wysokości ponad 200 metrów, dostarcza sobie niewyobrażalnej ilości emocji.

dream jump

Słowo “dream” w tłumaczeniu z języka angielskiego na polski oznacza marzenie, sen. Z tego też względu ideą dream jump jest spełnienie dziecięcych fantazji o lataniu. Każdemu skokowi z dużej wysokości towarzyszą emocje, często dość skrajne – od radości i ekscytacji aż po podniecenie, strach, a nawet przerażenie. Właśnie te różnorodne odczucia sprawiają, że aktywność ta ma ogromną rzeszę zwolenników i jest popularną formą rozrywki na całym świecie.

Na czym polega dream jump?

Ekstremalny Dream Jump polega na skakaniu z dowolnego obiektu. Najczęściej jest to wieża o wysokości ponad 200 metrów, co gwarantuje ponad 170 metrów swobodnego lotu. Podobnie jak Skok na Bungee, aktywność ta dostarcza wielu emocji i skutecznie podnosi poziom adrenaliny. Zapewnia także dwukrotnie dłuższy lot, który trwa około 8 sekund, w sytuacji, gdy na bungee trwa on około 4 sekund.

Komfortowe hamowanie podczas dream jump możliwe jest dzięki wykorzystaniu połączenia specjalnych lin dynamicznych i statycznych. W trakcie oddawania skoku liny rozciągając się, oddają energię, co zapewnia skoczkowi delikatne, ale jednocześnie skuteczne hamowanie z zapasem bezpieczeństwa około 10 metrów nad ziemią. Dodatkowo proces tracenia prędkości zachodzi w poziomie, a nie jak w przypadku bungee jump – w pionie. Uczestnik atrakcji w trakcie końcowej fazy skoku przyjmuje pozycję niemal siedzącą, czyli głową do góry, przez co ma całkowitą kontrolę nad własnym ciałem i większą świadomość lotu.

Dzięki temu, że dream jump odbywa się w bardziej naturalnej dla człowieka pozycji, a jako asekurację wykorzystano specjalną elastyczną i wytrzymałą uprząż, skoczek ma większą swobodę ruchów, która umożliwia mu bezpieczne wykonywanie różnego rodzaju akrobacji w powietrzu, a tym samym lepszą zabawę.

Dream jump a bezpieczeństwo

Dream jump jest całkowicie bezpieczny. Podczas skoku stosuje się uprząż pełną, co oznacza, że łączy ona zarówno część biodrową ciała, jak i część piersiową. Uczestnik atrakcji podpinany jest do specjalnego układu za centralny łącznik uprzęży. Takie rozwiązanie zapewnia pełne bezpieczeństwo dla układu kostnego, a w szczególności kręgosłupa, gdyż podczas hamowania uprząż rozkłada równomiernie siły na całe ciało i nie powoduje niekomfortowego szarpania. Ciało śmiałka w trakcie skoku przyjmuje bardziej naturalną pozycję, a swobodny lot rozpoczyna się od pozycji pionowej.

Korzystając z atrakcji, skoczek powinien bezwarunkowo stosować się do poleceń instruktora i nie robić nic bez jego wcześniejszego pozwolenia. Aby wykonać bezpieczny skok, trzeba skoczyć równolegle do liny. W sytuacji, gdy lina znajdzie się na torze lotu skoczka, co może spowodować, np. silny wiatr, należy wstrzymać się od skoków, aż do czasu, gdy warunki pogodowe nie ulegną poprawie.

Jak przygotować się do skoku?

Z atrakcji mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie. Specjalna profesjonalna uprząż zapewnia oddanie w pełni komfortowego skoku, jednak tuż przed nim raczej nie zaleca się zjadania obfitego posiłku oraz picia dużej ilości płynów. Realizacja vouchera nie jest również możliwa w sytuacji, gdy uczestnik jest pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. Do wykonania skoku nie potrzeba również specjalnego ubrania, ale ze względu na komfort w trakcie zabawy zaleca się założenie luźnej, wygodnej odzieży, która nie będzie krępować ruchów oraz obuwia, które będzie stabilnie trzymać się na nodze. To ważne, żeby podczas lotu po prostu nie zgubić butów.

Dream jump jako pomysł na prezent

Dream jump to rewelacyjny pomysł na prezent dla przyjaciela, koleżanki, narzeczonego, kogoś z rodziny, który sprawdzi się na wiele okazji. Upominki–przeżycia są chętnie wybierane na takie święta jak: dzień chłopaka, urodziny (w tym także osiemnastkę), Walentynki, rocznice ślubu, imieniny, wieczory kawalerskie czy panieńskie. Voucher na ekstremalny skok z pewnością mile zaskoczy obdarowaną osobę, zwłaszcza gdy jest ona miłośniczką sportów ekstremalnych bądź zwyczajnie nie boi się wyzwań. Dodatkowo każdy lot można, po wcześniejszym uzgodnieniem z ekipą organizującą, uwiecznić na kamerze czy aparacie fotograficznym. Po oddanym skoku uczestnicy najczęściej otrzymują również pamiątkowy dyplom, który będzie dowodem odbycia niesamowitej przygody w powietrzu.