Dzień Nauczyciela – oryginalne prezenty!

Dzień Nauczyciela to obecnie Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie i uczennice wręczają kwiaty i bombonierki nauczycielom i nauczycielkom. Skąd przyszło do nas Święto Nauczycieli? O czym warto pamiętać i jak wybrać wyjątkowy prezent dla nauczycielki, a co zaskoczy nauczyciela? Warto poświęcić dłuższą chwilę na wybranie oryginalnego upominku, który zapadnie na długo w pamięci obdarowanego nauczyciela. Wybór pasujących przeżyć jest ogromny i może obejmować np. bilety lub Vouchery na różne, kulturalne wydarzenia.

Dzień Nauczyciela - nauczycielka, w tle zapisana tablica, laptop, kubek kawy, dziennik. Prezent z okazji Dnia Nauczyciela
Dzień Nauczyciela – pomysł na niezwykły prezent!

Historia Święta Nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, swój początek właściwie zawdzięcza inicjatywie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Za jego „namową” w roku 1773 powstała Komisja Edukacji Narodowej – dokładnie 14 października. Dlatego też w Polsce właśnie tego dnia obchodzone jest święto nauczycielek i nauczycieli (Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest 5 października).

Jaki prezent wybrać dla nauczyciela?

Prezentu dla nauczyciela nie muszą stanowić kwiatki, czy bombonierka – oryginalny podarunek może okazać się świetnym urozmaiceniem i przełamaniem prezentowej rutyny. Co najważniejsze – wcale nie musi być znaczącą droższy niż klasyczne podarunki. Warto zaskoczyć nauczycieli pomysłowością i wybrać oryginalny prezent, który dostarczy mu niezwykłych wrażeń i emocji. Czym kierować się przy wyborze prezentu? Przez wiele lat na pierwszy miejscu prezentów dla nauczyciela znajdowały się oczywiście kwiaty i bombonierki, jednak z upływem czasy, zestawów możliwych do wręczenia upominków mocno się rozbudował. Spore powodzenie mają prezenty z dedykacją, podziękowaniami, czy zdjęciami uczniów np. kubki. Spersonalizowane prezenty typu długopisy, notatniki czy puchary dla najlepszego nauczyciela, to wciąż niezwykle popularny wybór. Oczywiście lista prezentów jest tak długa, jak bogata jest wyobraźnia uczniów, dlatego zdarzają się również upominki bardzo oryginalne, a nawet ekstremalne. Jaki prezent dla nauczyciela będzie najlepszy, jaki upominek pozostanie w pamięci na długo i każe wspominać pomysłowość uczniów przez kolejne lata? Voucher do Kina lub Teatru będzie ciekawym podarunkiem, którego koszty łatwo podzielić np. organizując zbiórkę całą klasą. Z kolei wuefista z pewnością ucieszy się z wizyty na Strzelnicy, która także nie jest drogą rozrywką. 

Czy kurs to dobry prezent dla nauczyciela?

Oczywiście! Choć warto pamiętać, że nie wypada dawać „obraźliwego” podarunku, który może zostać źle odebrany. Na przykład kurs języka angielska, przeznaczony dla nauczyciela tegoż języka może zostać bardzo źle odebrany – nawet jeżeli dawany był w dobrej intencji. Znając swojego wychowawcę lub wychowawczynię, warto podarować jej wyjątkowy kurs np. projektowania wnętrz czy makijażu – zgodnie z jej lub jego zainteresowania. Kursy Online mogą być naprawdę wyjątkowym, a zarazem bardzo praktycznym prezentem, który nie tylko jest oryginalny, ale zostanie zapamiętany na długie lata. 
Podobnie świetnym prezentem może być wyprawa do niezwykłego miejsca, które warto zwiedzić.  Zwiedzanie Palarni Kawy z Degustacją dla Dwojga to bardzo interesujący upominek, który spodoba się każdemu miłośnikowi kawy – czyli całkiem sporemu gronu nauczycielskiemu. 

Zdecydowanie warto podarować nauczycielowi, szczególnie lubianemu lub wymagającemu (tego docenimy po latach), prezent, który będzie oryginalny i niezwykły.  Nawet jeżeli trzeba poświęcić dłuższą chwilę na wybór prezentu dla nauczyciela, to i tak nie trzeba traktować tego jako przykry obowiązek – przeciwnie, warto pamiętać, że nauczyciel też człowiek i także ma marzenia i chętnie przeżyje miłe chwile!