Czas na wyjątkową, podwodną przygodę

Potrzeba nurkowania towarzyszy ludziom od początku istnienia. Pod taflą wody można było znaleźć pożywienie w postaci ryb czy też różne skarby ziemi, które niosły ze sobą fale morza. Dziś już wiemy, że istnieje wiele sposobów na to, by człowiek mógł zwiedzić podwodny świat. Na temat tej niezwykle ciekawej, wodnej przygody rozmawiałam z panem Łukaszem Targowskim z firmy nurkowo.pl. W naszej ofercie znajdują się prezenty od tego wykonawcy, które pozwalają na zobaczenie podwodnego lasu oraz podwodnej jaskini. Co to za miejsce? Jak przygotować się do nurkowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tym wywiadzie!

Nurkowanie to niezwykła przygoda!

Jak powstało nurkowo? Czy mógłby Pan opowiedzieć nieco więcej o firmie?

Wszystko zaczęło się od wyjazdów nurkowych, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Poznawanie nowych miejsc, ich historii, a także ludzi z nimi związanych sprawiało mi ogromną przyjemność i dzieje się tak po dzień dzisiejszy. Namowy z wielu stron doprowadziły do tego, że nawiązałem współpracę z organizatorami turystycznymi, sam skupiając się na nurkowaniu. Tak powstało nurkowo.pl

Stawiam na wysoką jakość, nie lubię bylejakości, standardowych opcji czy powielania schematów, więc w planowaniu odwiedzanych miejsc nurkowych lubię się zatracić, układając w głowie wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu, zarówno nad, jak i pod wodą. 

Oprócz wyjazdów firma zajmuje się szkoleniami, zarówno dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z nurkowaniem i zdobyć swój pierwszy certyfikat pozwalający na nurkowanie w wodach otwartych na całym świecie do głębokości 20 metrów, jak i szkolenia dla osób już nurkujących, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności i uprawnienia. 

Uzupełnieniem oferty są zajęcia dla osób, które chcą pod okiem instruktora przeżyć swój pierwszy oddech pod wodą, zobaczyć jak wygląda podwodne życie, czy odwiedzić miejsca, o których nawet nie śnili . To taki odpowiednik skoku spadochronowego w tandemie. Przykładem wyjątkowej oferty jest nurkowanie w podwodnym lesie czy też w podwodnej jaskini.

Co czyni nurkowanie wyjątkowym? Czym ta aktywność różni się od pozostałych sportów wodnych?

Nurkowanie to pewnego rodzaju przepustka do zupełnie innego świata. Świata natury, nie wyreżyserowanego spektaklu, w którym jesteśmy gościem i uczestnikiem jednocześnie. Świata spokoju, ciszy, stanu nieważkości i pełnego relaksu, w którym na moment możemy się odciąć od problemów życia codziennego.

Około 70% powierzchni naszej planety pokrywa woda, a dzięki nurkowaniu możemy poznać miejsca dotychczas znane tylko z programów, czy filmów przyrodniczych. Już samo to czyni nurkowanie wyjątkowym. 

Do tego wiele odmian i kierunków rozwoju w nurkowaniu sprawia, że każdy z nas może znaleźć dla siebie pod wodą coś unikatowego.

W kwestii pozostałych sportów wodnych nie jestem ekspertem, ale nurkowanie jest chyba jedyną formą aktywności, w której znaczący czas spędzamy nie nad, lecz pod wodą 🙂

Czy przygotowując się na lekcję nurkowania, powinniśmy odbyć wcześniej kurs w szkole pływania? Jakie umiejętności są potrzebne przed pierwszym zderzeniem z tą wodną aktywnością?

Do przystąpienia do kursu nurkowania nie potrzebujemy wcześniejszych kursów w szkole pływania. Oczywiście powinniśmy umieć utrzymać się na wodzie i posiadać podstawowe umiejętności pływackie, jednak coraz częściej spotykam się z sytuacją, że ten wymóg jest pomijany. 

Pierwsze zderzenie z nurkowaniem może nastąpić w formie zajęć typy “Spróbuj nurkowania”, które obejmują podstawowe zagadnienia teoretyczne dot. m.in sprzętu nurkowego i zasad bezpieczeństwa oraz oczywiście nurkowanie wraz z dedykowanym instruktorem, dzięki któremu bez żadnego stresu przeżyjesz swój pierwszy raz nurkowo. Wówczas jedyną potrzebną umiejętnością jest umiejętność dobrej zabawy, której podczas zajęć na pewno nie zabraknie.

Słysząc o ofercie “Nurkowanie w podwodnym lesie” oraz “Nurkowanie w podwodnej jaskini”, przed oczami mam obraz niezwykle malowniczej, bajkowej, podwodnej krainy. Czym charakteryzują się te dwa miejsca? Dlaczego warto właśnie tam wybrać się na taką podwodną przygodę?

Bajkowa, podwodna kraina. Świetne określenie, właśnie o to chodziło! Tworząc obie oferty miałem w głowie jedną myśl, aby był to wyjątkowy prezent dla osoby obdarowanej, dostarczający niezwykłych i ponadprzeciętnych emocji, tak, aby zostały one w formie wspomnień na długo po wyjściu z wody. 

Od samego początku miał to być produkt nastawiony na najwyższą jakość, stąd bardzo starannie zostały wybrane miejsca, a w nich perełki, takie właśnie jak podwodny las w zatopionej odkrywce węgla brunatnego, czy podwodna jaskinia, zwana potocznie “Arch”. 

Obie te atrakcje realizujemy w zalanych kamieniołomach ze względu na warunki panujące pod wodą. Chodzi o przejrzystość sięgającą nawet kilkunastu metrów, dzięki którym nasza przygoda zapada na tak długi okres w pamięci.

Jak zachęciłby Pan wszystkich tych, którzy boją się odważyć i spróbować nurkowania? 

W nurkowo.pl bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, a zachowując odpowiednie procedury nurkowanie jest bardzo bezpieczne. Wychodzimy z założenia, że zabawa zaczyna się dopiero, gdy spełniony jest właśnie wymóg bezpieczeństwa, dzięki temu całą uwagę możemy skupić na tym, aby pierwsze doświadczenia z nurkowaniem stały się niezwykłym oraz niezapomnianym przeżyciem.

Życie jest jedno, a podwodny świat zbyt ciekawy i piękny zarazem, aby się w ogóle zastanawiać. Poza tym lepiej jest spróbować i żałować niż żałować, że się nie spróbowało 🙂
Tutaj znajduje się pełna oferta nurkowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *