Chwalimy się


Zmiany są nieuniknioną częścią naszej codzienności i choć często się ich boimy, są potrzebne. Upragnione przeobrażenia, te prywatne, jak i zawodowe, wychodzą lepiej gdy mamy wsparcie bliskich, a jeszcze lepiej, gdy robimy coś wspólnie i wszyscy razem pracujemy na sukces. Tak było w naszym przypadku. Niedawno informowaliśmy o zbliżającym się okresie zmian. Dziś z dumą możemy przekazać, że po ciężkich tygodniach, udało nam się dobić do przysłowiowego „portu” i zakończyć trudny, ale owocny etap zmian, etap przeprowadzki.

retro1Zmiany najlepiej rozpatruje się w perspektywie przeszłości. Spoglądając przez pryzmat czasu na Wyjątkowy Prezent, można zauważyć ogromny rozwój. W roku założenia, czyli w 2008, zespół składał się z dwóch osób, a jednopokojowe wówczas biuro znajdowało się po drugiej stronie Wisły, przy ulicy Wieleńskiej. W 2010 roku do zespołu dołączyła jeszcze jedna osoba, a siedzibę przeniesiono na ruchliwą Puławską. Na warszawskim Mokotowie Wyjątkowy Prezent gościł od ponad 8 lat, aż do teraz.

klis

Jako pierwsza w Polsce firma oferująca sprzedaż prezentów w formie przeżyć, nie mieliśmy lekko. Przygoda rozpoczęła się od zmiany świadomości Polaków i oswajania ich z niematerialnymi prezentami. Idee i wartości, wpojone przez litewską firmę-matkę Laisvalaikio Dovanosnie poszły w las”. Mimo trudności, cały czas intensywnie się rozwijaliśmy, utrzymując pozycję lidera, mimo że na rynku pojawiały się nowe firmy, oferujące podobne usługi. W 2013 roku miała miejscdruga przeprowadzka. Pozostając w tej samej dzielnicy, przenieśliśmy się do kamienicy przy ulicy Racławickiej. Tam przez niecałe 4 lata dynamicznie się rozwijaliśmy. Przybywało prezentów, wysp sprzedażowych, a tym samym i pracowników. Choć zagęszczenie sprzyjało rodzinnej atmosferze i budowało ciepły klimat, chęć rozwoju i sięgnięcia po jeszcze więcej były silniejsze. Zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę. I tak oto dwa tygodnie temu zamieniliśmy 130m2, na 250m2, 2 piętra na 3 piętra, mały osiedlowy ogródek, na piękny taras z ogrodem, 2 balkony na 4 tarasy, mokotowski gwar, na zielone żoliborskie zacisze.

klisza4

Całą ekipą zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do pracy. Każdy dział ciężko pracował żeby dopiąć wszystkie projekty i zdążyć z przeprowadzką na czas. Pakowanie, sprzątanie, pakowanie, sprzątanie i tak w kółko, a przy tym jeszcze codzienne obowiązku. Składową sukcesu była ciężka praca i wspaniała koordynacja kilku fantastycznych osób. Marcin wyciskał z siebie ostatnie poty, żeby spakować nasz potężny magazyn, główkując przy tym jak wszystko rozplanować. Paweł zaprojektował wszystko od podstaw i sprawował pieczę nad aranżacją wnętrza. Miłosz zadbał o nasz kontakt ze światem, a Kuba z Michałem zaplanowali i skoordynowali pracę wszystkich zespołów. Bianka zadbała o całą dokumentację i archiwizację, a Piotr o przekazanie wici w świat. Tomasz wraz z całym Działem Produktu dopilnowali umów… Można by wymieniać bez końca, każdego z osobna, bo nie było osoby, która pozostała bierna. Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniały skład, fantastycznych, pełnych energii do działania ludzi.

klisza7

W tym momencie planujemy kolejne remonty. Przygotowanie sali konferencyjnej, zagospodarowanie ogrodu, rozbudowanie kuchni, stworzenie chillroomu… Traktujemy to jako kolejne wyzwanie i choć kiedyś wydawałoby się, że to długoplanowe przedsięwzięcie, dziś wierzymy, że działając wspólnie nie zajmie nam to dużo czasu.

bolw1

Gdzie nas znaleźć? Szukajcie segmentu jednorodzinnego położonego przy ulicy Edwarda Jelinka na zielonym Żoliborzu. Niedawno, opodal odsłonięto mural powstały na cześć Dawida Bowiego. Dla fanów szybkiej podziemnej komunikacji mamy stację metra Marymont, a dla fanatyków zwierząt w sąsiedztwie jednego z zagubionych dalmatyńczyków. Lepiej być nie mogło! 

23

29 kwietnia otworzyliśmy szampana, a od 1 maja oficjalnie zmieniła się siedziba naszej firmy. Co jeszcze przyniosą zmiany? Przeprowadzka jest zapowiedzią rewolucji, wkrótce poinformujemy Was co jeszcze się zmieni. Ta historia pokazuje, że nie należy bać się zmian i nowych przeżyć. Stawiając na jakość i innowacyjność, z roku na rok udoskonalając i optymalizując działania, zbudowaliśmy prezentowe imperium. Mamy coś z czego jesteśmy dumni i czekamy na więcej!

33