SilesianAir

Latanie to ich pasja, którą chętnie zarażają innych. Pokazują świat, którego nie da się ujrzeć z ziemi. Spełniają marzenia o podniebnych przygodach! To właśnie Silesian Air, czyli szkoła o jakiej marzy każdy poszukiwacz podniebnych przygód! Masz okazję na podarowanie Twojemu bliskiemu niezapomnianego przeżycia i być może na spełnienie jego marzenia! Widok świata z góry i towarzyszący temu dreszczyk emocji to doznanie o jakim się nie zapomina! Możliwość zobaczenia pięknych krajobrazów Śląska z innej perspektywy to coś co doceni każdy!
Szukaj po kategorii

SilesianAir – profesjonalne szkolenia latania

SilesianAir to profesjonalna szkoła pilotażu działająca na terenie województwa śląskiego, a konkretnie w Rybniku. Od 2008 roku przeprowadza szkolenia na pilotów samolotów ultralekkich oraz szkolenia zapoznawcze lotu paralotnią. Na co dzień działa na lotnisku Rybnik-Gotartowice. Dzięki doświadczonej kadrze instruktorów i profesjonalnemu sprzętowi w SilesianAir zdobędziesz niezbędną wiedzę i kluczowe umiejętności, które pozwolą na swobodne sterowanie samolotem lub paralotnią. Każde szkolenie prowadzone jest zgodnie z Programem Szkolenia Szkoły Pilotażu Paralotni ALTUS, Certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego, zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Przez ponad 10-letnią działalność SilesianAir wyszkoliła już setki zadowolonych kursantów i możesz mieć pewność, że Ty również dołączysz do tego grona.

Szkolenie zapoznawcze lotu paralotnią z SilesianAir Rybnik

SilesianAir zaprasza na szkolenie zapoznawcze lotu paralotnią. Czas trwania to aż 4,5 godziny, podczas których weźmiesz udział w części teoretycznej, poglądowej, praktycznej części naziemnej i lotach. W zależności od wybranej opcji możliwy jest jeden, trzy lub aż dwadzieścia samodzielnych lotów. Czas każdego z nich to około 2 minuty. Minimalny wiek uczestnika szkolenia to 16 lat, natomiast w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda prawnego opiekuna. Maksymalna waga kursanta może wynieść 120 kilogramów. Przeciwwskazaniami do lotu paralotnią są między innymi choroby układu krążeniowego, choroby serca i padaczka. Szkolenie odbywa się w sezonie ciepłym, czyli zwykle realizowane jest między kwietniem a październikiem. Nie obowiązuje konkretny dress code, ale należy pamiętać o założeniu wygodnych ubrań i sportowych butów.

Gdzie warto latać paralotnią?

Loty paralotnią to świetne doświadczenie, szczególnie że umożliwia podziwianie widoków niedostępnych z ziemi. Które miejsca gwarantują jednak najpiękniejsze pejzaże, a równocześnie są przyjazne dla osób początkujących? W Polsce warto wybrać się na Górę Żar i do Beskidu Wyspowego, gdzie dostępnych jest wiele startowisk dla paralotniarzy, a przy tym można spodziewać się imponujących widoków. Za granicą z kolei świetnie sprawdzą się Dolina Sočy w Słowenii, Bassano del Grappa we Włoszech czy Lendak na Słowacji.

Rozpocznij przygodę z paralotnią dzięki SilesianAir

Wiatr we włosach, poczucie wolności i cudowne widoki pod stopami to coś, co sprawia, że coraz więcej osób próbuje swoich sił w paralotniarstwie. Jeśli Ty lub Twój bliski również marzycie, aby móc samodzielnie uprawiać ten sport, to SilesianAir w Rybniku jest gotowe pomóc spełnić Wam to marzenie. Podczas szkolenia zapoznawczego dowiecie się, na co należy uważać podczas lotu, jakie warunki pogodowe są do tego najlepsze, a także poznacie techniki, które umożliwią Wam długie wznoszenie się w powietrzu. Gotowi rozpocząć największą przygodę w Waszym życiu?

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.