Świąteczne prezenty na mikołajki dla dzieci – jakie pomysły się sprawdzą?

Prezent na mikołajki dla dzieci często jest znacznie tańszy i dużo mniej okazały niż podarunki, które najmłodsi dostają na Gwiazdkę. Najczęściej maluchy otrzymują od rodziców czy dziadków słodycze. Jakie inne pomysły na drobne upominki sprawią radość i wywołają uśmiech na dziecięcej buzi?

Dwie małe dziewczynki skaczące na trampolinie, park trampolin.

Pomysł na słodki prezent na mikołaja dla dzieci

Niemal każde dziecko kocha słodycze. Powinno jednak zachować umiar w ich jedzeniu, a to, jak wiedzą rodzice, jest bardzo trudne. Maluchy uwielbiają zajadać się łakociami, zwłaszcza gdy jest ku temu okazja. Nic więc dziwnego, że obchodzone 6 grudnia mikołajki to dla najmłodszych jeden z ulubionych dni w roku. To właśnie wtedy dzieci dostają drobne podarki w domu, od najbliższych, a także w szkole lub przedszkolu. Bardzo często są to słodycze, takie jak żelki, cukierki, czekolada czy lizaki.

Słodkości te mogą nawiązywać swoją formą do świąt Bożego Narodzenia. Świetnym pomysłem jest wręczenie najmłodszym czekoladowych mikołajów, bałwanków albo oblanych białych lukrem pierniczków, kształtem przypominających płatki śniegu.

Kalendarz adwentowy jako pomysł na prezent

Jednym z ważniejszych podarunków, które dostają maluchy, są także kalendarze adwentowe. Kolorowe pudełka z otwieranymi okienkami, za którymi skrywają się łakocie, to nie tylko upominek zaspokajający apetyt na słodycze. Taki prezent na mikołajki uczy dzieci liczenia i sprawia, że czekanie na święta jest jeszcze bardziej niezwykłe i ekscytujące. Kalendarz ma 24 okienka, czyli dokładnie tyle dni, ile musi upłynąć do Wigilii. Zadaniem dziecka jest otwieranie codziennie jednej skrytki. Za każdym okienkiem kryje się czekoladowa niespodzianka w kształcie choinki, prezentu, mikołaja, bombki czy bałwanka. Ważne jest jednak, aby nie otwierać pozostałych ani nie podglądać, co się w nich znajduje. Ma to być niespodzianka, a także cenna lekcja silnej woli. W dodatku odkrywanie kolejnych skrytek dzień po dniu jeszcze bardziej wprawia dzieci w świąteczny nastrój i pozwala im szybciej poczuć magię Bożego Narodzenia.

Prezent na mikołajki dla dzieci – co kupić? Pomysły

Mikołajki to jedynie przedsmak prawdziwej góry prezentów, jaka ma czekać na nie pod choinką podczas Wigilii. Podarunki, które maluchy otrzymają 6 grudnia, powinny być raczej skromne i niewielkie. W tym dniu można wręczyć najmłodszym upominki praktyczne, np. komplet naczyń obiadowych, worek na buty, szczoteczkę do zębów czy kolorowe pudełko do przechowywania żywności. Oczywiście uśmiech na twarzy dziecka wywołają też zabawki.

Jaki prezent wybrać na najmłodszych?

Dla maluchów do 3. roku życia warto wybrać interaktywne samochodziki, stoliki, sortery kształtów, proste instrumenty muzyczne, klocki czy puzzle. Dla przedszkolaków odpowiednie będą książki z ulubionymi bohaterami bajek, tablica magnetyczna, liczydła lub zestawy do prac manualnych, np. koraliki, rzepy czy ciastolina. Z kolei dzieci w wieku szkolnym z pewnością ucieszą się z nowego piórnika, globusa czy podświetlanej tablicy kreślarskiej.

Świetnym prezentem na mikołajki dla dzieci mogą być też gry edukacyjne. To upominek, który odciągnie maluchy od telewizora i rozwinie ich wyobraźnię i inteligencję. Dzięki temu spędzą one więcej czasu z rodzicami, co zbliży rodzinę do siebie i zacieśni więzy. Taki świąteczny prezent dla dzieci to także świetna alternatywa dla gier, które maluchy mają na komputerze czy w smartfonie.

Prezent na mikołajki dla dzieci w formie atrakcji, niezapomnianego przeżycia

Każde dziecko ma w sobie instynkt odkrywcy. Nie od dziś wiadomo, że maluchy najlepiej uczą się poprzez doświadczenie, przeżycie czegoś nowego. Z tego powodu prezenty takie jak zaproszenie na jakieś wydarzenie, np. spektakl, warsztaty czy seans filmowy, może się okazać o wiele ciekawsze i bardziej rozwijające niż kolejna zabawka. Doskonałym pomysłem na prezent na mikołaja dla dziecka jest np. szalona zabawa w parku trampolin. Taka atrakcja zapewni maluchowi nie tylko świetną rozrywkę, lecz także pomoże spalić nieco kalorii podczas aktywności fizycznej. Ponadto skakanie na trampolinie to świetny sposób na odstresowanie się i spożytkowanie nadmiaru energii.

Wspólnie spędzony czas

Znakomitym pomysłem na mikołajkowy prezent dla dziecka może być również rodzinna zabawa na Farmie Iluzji, gdzie znajduje się m.in. labirynt, obrotowy domek, gabinet luster, latająca chata tajemnic, minizoo oraz rezerwat smoków.

Rozwój umiejętności

Małych miłośników łakoci warto zaprosić na pokaz w Manufakturze Cukierków albo warsztaty w Manufakturze Słodyczy. Dla dzieci kochających przygody nie lada gratką może okazać się wizyta w escape roomie, gdzie będą musiały pomóc rybce Nemo odnaleźć drogę do domu. Z kolei dla maluchów głodnych wiedzy wyjątkowym upominkiem „na Mikołaja” jest lekcja gry na instrumencie, kurs karate albo zajęcia baletu czy tenisa.